Jarní detox má naše tělo zbavit jedovatých látek a nastartovat rychlejší hubnutí. Odborníci na výživu ale před překotným snižováním kil spíše varují a doporučují vsadit na dlouhodobě vyváženou stravu.


1. Neničte si své tělo hladovkou, spolehněte se na vyváženou stravu


Detoxikační diety mají metabolismus zbavit zplodin, zefektivnit jeho funkci, zajistit rychlejší spalování a dodat tělu energii. Velký úbytek kil za krátkou dobu má však u většiny podobných kůr na svědomí spíše drasticky snížený příjem kalorií a následkem bývá tzv. jo-jo efekt. Proto před těmito jarními detoxy většina uznávaných odborníků na výživu varuje. Možná jste slyšeli o půstu, který zahrnuje pouze pití čisté vody, čaje nebo zeleninových nápojů. Jedno- až třídenní hladovění tělu neuškodí, nemá však dlouhodobý efekt a při nesprávném přechodu ze stravy na půst a zpět může způsobit mnohé zdravotní potíže.Čtěte také: Populární detoxy: proč se je (ne)vyplatí držet?2. Detox - marketingový tah?


Detoxikační účinky neslibují jen různé šťávy a čaje, ale také relaxační salony po celé republice. Při detoxikačních kúrách si můžete nechat do těla vmasírovat med či si dopřát zábal z výtažků z mořských řas. Výsledkem těchto procedur by mělo být vyplavení toxinů. Aby bylo potřeba tělo detoxikovat, museli bychom nejdřív ze vzduchu a jídla toxiny přijmout. Je sice pravda, že se v našem nitru některé toxiny opravdu hromadí, ale tělo se jich umí zbavovat samo pomocí jater, ledvin, kůže, plic atd. Detoxikace by byla nutná pouze v případě, že by naše tělo obsahovalo např. organické fosfáty nebo rtuť. Pokud tedy nejste horník nebo nepracujete v hygienicky nepřijatelném prostředí, dokážete se se všech škodlivých látek zbavit sami i bez detoxikačních kůr.3. Přivítejte jaro zdravým způsobemSice nejsme zaplaveni toxiny, ale životní styl většiny z nás je rychlý a nepříliš zdravý. Býváme unavení a pronásledují nás různé civilizační choroby. Jak se tedy pustit do správné očisty těla, aby přinesla reálné a zdravé výsledky, které mohou mít dlouhodobější účinek a navíc pomohou i s redukcí váhy? Našemu organismu nejvíce prospěje, když budeme jíst pravidelně, do jídelníčků začleníme hodně ovoce a zeleniny, budeme pít hodně čisté vody, omezíme soli, volné cukry a živočišné tuky, vyhneme se alkoholu, do svého režimu zařadíme sport a dopřejeme si dostatek spánku a psychického odpočinku.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:37