Vysoké IQ se vám hodí, když usilujete o titul mistryně světa ve skládání hlavolamů. Emoční kvocient ovšem potvrzuje vaši skutečnou použitelnost pro život...

Víte, že emoční kvocient ovlivňuje vaši náladu i výkonnost? Dvaadvacetiletá Olga si umí dokonale rozvrhnout čas a práci  a díky přesnému analytickému myšlení šlape svým nadřízeným na paty. Naproti tomu čtyřiadvacetiletá Soňa sice nenosí v hlavě počítač, zato ví přesně, od koho získat informace, komu zavolat a jak působit na své okolí. Proto i ona vesele stoupá na kariérním žebříčku.

Úspěšné jsou tedy obě, ale jenom Soňa je v životě spokojená. Vysvětlení je jasné: zatímco běžná inteligence, na kterou spoléhá Olga, ručí za to, jak rychle se rozhodnete, rozeberete situaci a najdete řešení, ta emoční je zodpovědná za vaše štěstí a vyrovnanost. Zodpovídá za fakt, kolik přátel kolem sebe budete v životě mít, kolik lidí vás bude mít rádo, zda se ne/budete cítit sama. Pokud tedy víte, kdy a jak vyjádřit své pocity, strachy a nejistoty, a umíte s nimi naložit tak, abyste byla spokojená, můžete si gratulovat. Utápíte-li se však v depresích a skutečné city skrýváte, abyste se neztrapnila, nebo je vám třeba jen nepříjemné jít sama do kina, nevypadá to s vaším EQ moc valně. Nevěšte ale hlavu! Na rozdíl od IQ, které máte víceméně vrozené, si emoční kvocient můžete úspěšně vytrénovat!

http://gty.im/667477306

Zapomeňte na IQ


Emoční inteligence na vás prozradí, do jaké míry jste schopná se ovládat a žít v souladu se sebou a s okolím. Od téhle schopnosti se odvíjí vaše společenská i kariérová úspěšnost. Můžete mít IQ jako Einstein, ale to vám výhru v životě ještě zdaleka nezajistí. Právě naopak, lidé s velmi vysokým IQ bývají v normálních podmínkách dost nepoužitelní. Vůči svému okolí se chovají povýšenecky, když vyrazí na rande, mluví nemastně neslaně, a mají-li své milované vyznat své city, počínají si natolik neobratně, že místo lásky odstartují spíš rozchod.

Ke šťastné přítomnosti vám bohužel nestačí pouze oplývat vysokou emoční způsobilostí, ale taky se potřebujete obklopovat stejně obdařenými lidmi. Samčí inteligent s nízkým emočním kvocientem vám sice domů přinese desetitisíce korun, ale vůbec si s ním neužijete. Podrobí vás kritickému výslechu, ohledně vaší nové sukně vás zahrne spoustou ironických poznámek a sám si na sebe vezme deset let starou ošuntělou košili. Na druhé straně muži, kteří se mohou pochlubit vysokou emoční inteligencí, bývají velice sympatičtí a otevření, budou vás ctít jako královnu a můžete počítat s jejich absolutní podporou.

  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:49