Krásná květina vždycky potěší, navíc když ji muž nechá ženě doručit třeba do práce.

Několik let opomíjený svátek 8. března je opět v kurzu. Mezinárodní den žen slaví čím dál více Čechů. Muži nejčastěji obdarovávají ženy květinami. Nejvíce se prodávají rudé růže, barevné tulipány, ale také rafinované kytice připomínající malá umělecká díla.Rudým karafiátům s opadávajícím asparágusem už opravdu odzvonilo... Muži podle odborníků objednávají bohaté nebo co nejzajímavější kytice a mají více poetického ducha, který se promítá do osobních vzkazů.Ke kytici patří i osobní vzkazy


Muži často nechají ke kytici připojit osobní vzkaz na hezké kartičce. „Většinou píšou svým drahým krásné emotivní věci, ale výjimkou nejsou ani vtipné básničky, pozvání večer do restaurace, anebo dojemné poděkování maminkám, a někdy dokonce dcerám,“ říká Jitka Mandysová z e-shopu Fleurop zaměřeného na on-line prodej květin. Nejčastěji kytici posílají ženám domů anebo do práce, kde krásná vonící kytka něžné pohlaví o to více potěší a příjemně naruší každodenní rutinu.Budete letos taky mezi obdarovanými?
Za MDŽ mohou stávkující švadleny


Mezinárodní den žen se slaví od roku 1911 a původně to byl „Den mezinárodního boje za ženská práva a rovnoprávnost“. Začalo to stávkou newyorských švadlen roku 1908 a 1909, které volaly po sociálních výhodách a po volebním právu. Patnáct tisíc žen tehdy s květinou v ruce kráčelo Manhattanem a inspirovalo i Evropanky. Od roku 1911 se svátek na počest žen slaví po celém světě. Pro muže je to ideální příležitost, jak poděkovat a  vyjádřit uznání ženám, na kterých jim záleží. Může jít o manželku, maminku, sestru, kamarádku nebo kolegyni.

 


  7:15,  aktualizováno  25. března 2019 18:24