Minimalismus je trendem poslední doby nejen v módě, ale postupně se dostává do všech sfér našeho života. Proč najet na minimalistickou vlnu?

Snížíte konzum a spotřebu, omezíte množství věcí a zároveň s tím také snížíte stres. A to už za zkoušku stojí, no ne? Poradíme vám, jak na to.

Udělejte si revizi všech věcí


Základem je mít přehled o tom, co všechno máte, kolik toho máte a také jak často to používáte. Vsadíme se, že přitom narazíte na hodně věcí, o nichž ani nevíte, že je vlastně máte. A pak si spočítejte, kolika věcí byste se chtěly zbavit, nebo kolik si jich naopak ponechat.

Nekupujte zbytečnosti


Zní to jako samozřejmost? Ano! Ale málokdo tohle dodržuje. Schválně – kolik máte ve své skříni bílých triček? Určitě to bude víc než tři. A nosíte je opravdu všechny? Žít minimalisticky znamená opravdu pečlivě zvažovat pořízení každého nového kousku a jeho využití.

Vyměňujte


S tzv. swap akcemi, kde si lidé vyměňují věci, které oni sami už nepotřebují, ale druhým ještě mohou udělat radost, se v poslední době roztrhl pytel. Lidé vyměňují oblečení, potřeby do domácnosti i knížky. Zkuste to taky a uvidíte tu radost, když se vám podaří zdarma ulovit nějaký parádní kousek. Ale pamatujte, že domů byste si neměli přinést víc věcí, než jste k výměně donesli.

Výměnu můžete uspořádat také jaké holčičí večírek s kamarádkami.

  17:00,  aktualizováno  31. března 16:46