Není nic otravnějšího než bílé nebo nažloutlé skvrny od deodorantu na vašem oblíbeném oblečení. Přečtěte si, co je jejich příčinou, jak se jim vyhnout, případně jak je účinně odstranit.

Skvrny od deodorantu vznikají postupným nahromaděním přebytečného produktu, který se v oblasti podpaží přenáší na oblečení a po zaschnutí vytváří nevzhledné skvrny, kterých se při praní prádla klasickým způsobem jen tak nezbavíte. Příčinou skvrn jsou ingredience, které tvoří složení deodorantu, jako jsou hliníkové soli nebo další účinné látky. Nejčastěji se se skvrnami setkáte při používání tuhých a kuličkových deodorantů, výjimkou ale nejsou ani bílé stopy po použití deodorantu ve spreji.

JAK SE SKVRNÁM VYHNOUT?  • Deodorant ve spreji aplikujte na podpaží ze vzdálenosti alespoň 10 cm.

  • Po aplikaci deodorantu pár minut vyčkejte, aby měl možnost zaschnout.

  • K tomu, abyste předešla pocení, stačí tenká vrstva deodorantu, větší množství se může zachytávat právě na oblečení.

  • Používejte raději „průhledné“ deodoranty než klasické bílé nebo vyzkoušejte ty se speciální formulí proti vzniku nežádoucích skvrn.


TIP: Řada deodorantů Garnier Mineral Invisible představuje optimální ochranu proti bílým skvrnám spojenou s ultra silnou účinností proti pocení. Vybírat můžete mezi variantami v kuličce a ve spreji a také ze dvou osvěžujících vůní.


JAK SE ZBAVIT VZNIKLÝCH SKVRN?  • Skvrny potřete tuhým mýdlem a nechte pár minut působit. Na závěr opláchněte vlažnou vodou.

  • Pro odolné skvrny můžete do vody přidat trochu jedlé soli nebo bílého octa. Směs nanášejte pomocí zubního kartáčku, pozor ale, abyste si oděv nepoškodila.

  • Okamžitou záchranou mohou být také vlhčené ubrousky, které bezpečně odstraní skvrny ihned po jejich vzniku.

  8:42,  aktualizováno  26. března 2019 10:49