Klíží se vám po obědě oči únavou? Litujete, že v kanceláři nemáte gauč, kde byste si na chvíli zdřímla? Využijte naše tipy na dobití energie.

Přichází to každý den mezi druhou a třetí hodinou odpoledne. Oči se vám klíží, myšlenky bloudí kdovíkde a činnosti, které ráno zvládáte jako nic, jsou najednou nepřekonatelnou překážkou. Jako první pomoc saháte zpravidla po sladké dobrotě nebo po kávě silné tak, že by porazila i vola. Jenomže nabytá bdělost vám vydrží jen chvíli. Potom jste unavenější než předtím. A protože máte práce nad hlavu, k vyčerpání se přidává podrážděnost a mizerná nálada. Zhruba po hodině se jako zázrakem proberete a pokračujete dál jakoby nic, přesto vás trápí myšlenka, jak napříště podobnému utrpení předejít. Útlum uprostřed dne je přirozený – tělo zkrátka nevydrží jet na plné obrátky celý den. Přesto vám nabízíme několik účinných metod, jak své trápení zkrátíte na minimum.

Každodenní změna


Jeďte do práce jinou cestou, na obědě si sedněte na opačný konec jídelny než obvykle, na pracovní plochu počítače dejte nové pozadí.
Dobíjecí účinek: Rutina a stereotyp působí jako sedativum a nekonečné opakování vás okrádá o duševní svěžest. Naproti tomu i malé změny nutí mozek ke zvýše­né pozornosti a podporují čilost.

Chce to optimismus!


Zbavte se vzteku – na šéfa, na sebe samotnou a hlavně na to, co dnes musíte udělat. Místo brblání se na věci podívejte pozitivně. Neříkejte si: „Zase musím zaplatit složenky“, ale „Konečně budu mít vyrovnané dluhy.“ – nezní to lépe?
Dobíjecí účinek: Pozitivní myšlení zbavuje organismus napětí a přepne vás z režimu ‚přežívám‘ do režimu ‚užívám si‘. Změňte ubíjející ‚musím‘ v osvobozující ‚chci‘ a získáte novou sílu.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:50