Plasty jsou jak časovaná bomba, která jednoho dne vybouchne. Bohužel pak už bude třeba pozdě něco řešit. Začít se musí hned!

O spotřebě plastu toho už bylo napsáno mnoho, ale je stále mnoho lidí, kteří této problematice nepřikládají vůbec žádnou váhu a stále vesele pokračují v tomto nešvaru. Řekneme si, že se to nějak vyřeší, ale vyřešit to musíme my sami, také je dobré myslet na další generace, které přijdou po nás. Zatím máme štěstí, že se můžeme koupat v relativně čistém moři, i když o tom se dá také pochybovat, protože mnoho ryb už bohužel zemřelo. Jen to stále přehlížíme.

Jak můžeme v běžném životě ještě více pomoc naší planetě a vyvarovat se této plastové nemoci?


Jeden z největších problémů jsou igelitové sáčky a tašky, které používáme každý den. Když jdeme z obchodu, tak odcházíme většinou minimálně s pěti sáčky, protože je potřebujeme na rohlíky, zeleninu, ovoce, mražené věci a nakonec to všechno dáme do igelitky, kterou si koupíme při každém nákupu. Toho všechno můžeme dát do plátěných sáčků a používat opakovaně.

PET lahve jsou dalším problémem, který má řešení. Nemusíte se domů tahat každý den s balíkem lahví, kupte si na cvičení, nebo do práce skleněnou lahev. Ulevíte zádům, peněžence, ale i přírodě. Také hrnek na kávu není špatný nápad. Napadlo vás, kolik lidí si denně koupí kávu s sebou?

Na plastová brčka narazíme na každém kroku, děti jich každý den spotřebují spoustu, protože své oblíbené kakao nemohou pít bez brčka. V baru vám ho dají skoro ke každému drinku a slečny je používají i ke kávě, aby si neponičily rtěnku. Kupte si kovové, nebo bambusové, doma ho dáte k příborům a v kabelce moc místa nezabere. Třeba se stanete pro druhé inspirací a jak víte, vše začíná u jednotlivce.

Nebudeme vás moralizovat ať nekouříte, to je každého věc, ale vyměnit zapalovač za sirky, nemusí být až tak špatný nápad. I svíčky je lepší zapalovat sirkou, navíc si škrtání sirkou natrénujete na letní grilovačky.

Náš tip: Chraňte přírodu a začněte se chovat eco-friendly

  15:00,  aktualizováno  31. března 14:52