Protože je alkohol v organismu distribuován právě vodou, ženy se obvykle rychleji opijí než muži!

Riziko č. 1:


Jasně, chlapi, kteří nasávají jako sušené houby, nejsou vůči škodlivým dopadům alkoholu imunní. Ženy se ale opijí dříve! Důvod? Ženské tělo obsahuje méně vody, která by líh naředila a odvedla z těla, a naopak více tuku, do kterého alkohol neprostupuje, takže vám v těle zbývá míň místa k jeho odbourávání. Proto vás jedna sklenička opije stejně jako muže drinky dva. Může se stát, že nepřestáváte pít, i když se vám motá jazyk, protože na pánech okolo vás není opilost ještě vidět.

Riziko č. 2:


Pokud se dlouhodobě zaléváte s přítelem oba, mejdany si odskáčete víc vy! Podle četných výzkumů alkohol ničí ženský mozek i tělo mnohem rychleji, než je tomu u mužů. Hrozí vám žaludeční problémy, zvyšuje se riziko rakoviny, snižuje se plodnost a zaděláváte si na deprese. Gratulujeme!

Riziko č. 3:


Alkohol vám zakaluje úsudek, takže roste nebezpečí úrazu a pravděpodobnost, že vás někdo okrade, znásilní nebo zabije. Znásilnění také stěží prokážete u soudu, pokud si skoro nic nepamatujete. Přibližně u poloviny sexuálních útoků hraje roli alkohol nebo jiné omamné látky. Násilníci se často pokoušejí opít nebo omámit i svoji oběť. Jestliže se vydáte do baru, nikdy nenechávejte skleničku bez dozoru a nepřijímejte pití od někoho, koho neznáte.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:14