I vy při nakupování v supermarketu obloukem obcházíte regály se sladkostmi? Určitě není na škodu upřednostňovat v jídelníčku zeleninu, i vaše postava vám je zajisté vděčná, ale ruku na srdce: nikdy vám nezaslzí oko při představě čokolády?

Máme pro vás radu, jak bez výčitek svědomí utišit svoji chuť na sladké. A jde o rafinovanější způsob, než kupovat drahé sladkosti bez rafinovaných cukrů.


Stačí otevřít plastový balíček běžných čokoládových bonbonů a celý ho sníst (no dobře, můžete se i s někým podělit). Prázdný obal pak nevyhazujte do obyčejné popelnice, ale zahoďte ho do nádoby na separovaný sběr, kterou máte doma zřízenou (protože patříte zcela jistě mezi 71 % Čechů, kteří třídí). Nebo zajděte přímo ke žlutému kontejneru. V průměru ho má každý z nás zhruba 101 metrů daleko. Případně, pokud si chcete zasportovat, můžete upřednostnit i nějaký vzdálenější z 241 000 kontejnerů na tříděný odpad rozmístěných po celé ČR. Běháte ultramaratony a bydlíte v Brně? Zaběhněte si například ke kontejneru v Jihlavě. Ale zůstaňte u žlutého, žlutá je (nejen) teď in, pokud jde o plasty. Přebytečné kalorie ze sladkostí cestou nepochybně spálíte.  Pokud se přeci jen rozhodnete pro kontejner u domu, řekněte si, že jste zhřešila pouze proto, abyste k 23 km2 české přírody, které byly minulý rok ušetřeny díky třídění, přidala ještě pár dalších. 


V zimním období určitě oceníte teplé oblečení. Co byste řekla na novou fleecovou mikinu? Čím víc plastů vytřídíte, tím více fleecových oděvů se z nich následně může vyrobit. A pokud byste potřebovala větší mikinu, tak to nebude problém. Díky tomu vás už vůbec nebudou trápit nadbytečné kilogramy ze sladkostí…Více o třídění a recyklaci se dozvíte na webu www.jaktridit.cz


  6:03,  aktualizováno  25. března 2019 20:11