Procesor, SSD disk, grafická karta, operační paměť, rozhraní… Zní vám to jako zjednodušená čínština? Nevadí, poradíme vám, jak si vybrat počítač, který vás bude bavit.

Proč si pořídit notebook?


V dnešní době mnoho firem nabízí jako benefit tzv. Home office, tedy pracovat z domova. Vy ale nemusíte jen sedět doma, můžete klidně pracovat z kavárny nebo z pláže, proto je určitě laptop nejlepší volba.

Vzhled


Jsme ženy a máme rády hezké věci. Proto je pro nás jedním ze základních kritérií výběru počítače jeho vzhled. Většina výrobců na nás myslí a nabízí i krásně barevné designy. Takže záleží jen na vás, jestli dáte přednost elegantní stříbrné, černé nebo barvám.


Váha


U stolního počítače váhu neřešíte, ale přenosný počítač budete opravdu nosit a každé deko je znát. Například nový Asus VivoBook 15 váží pouhých 1,7 kg. Pro porovnání: Nedávno proběhl průzkum o tom, kolik váží běžně kabelka žen v Čechách - je to 1,8 kg.


Výdrž baterie


Další kritérium, na které byste se měli zaměřit, je výdrž baterie. Chcete přenosný počítač, takže potřebujete, aby vydržel nabitý ideálně několik hodin, protože ne vždy máte u sebe i zdroj. VivoBook 15 má výkonnou baterii s celodenní výdrží a technologií rychlého dobíjení, která umí nabít baterii na 60% kapacity za 50 minut.

Velikost displeje


Ideální velikost displeje přenosného počítače je 15,6 palců, to už je displej, na kterém se vám bude dobře pracovat i sledovat filmy. Asus VivoBook 15 využívá design NanoEdge, což znamená, že má tento počítač mnohem menší rozměry při stejně velké obrazovce než běžně 15,6palcové notebooky, a to právě díky tenčím rámečkům kolem displeje. Laptop také slibuje skvělé rozlišení, takže vaše fotky budou vypadat prostě skvěle a sledování filmů si užijete ve vysoké kvalitě.

Klávesnice


Vysoké klávesnice jsou minulostí, ničily nám manikúru ;-). Dnešní trend jsou nízké klávesnice. Skvělá vlastnost VivoBook 15 je kloubní mechanismus ErgoLift, který po otevření zdvihne klávesnici do polohy umožňující pohodlné psaní.

Úložný prostor


V počítači máme běžně uloženy všechny fotky, oblíbené filmy a spoustu programů, které používáme. Proto při výběru přenosného počítače sledujte informaci o úložišti a vybírejte vždy vyšší variantu.

Cena


Cena je určitě jednou z nejdůležitějších věcí, nad kterou přemýšlíme při výběru počítače. Nejprve si určete částku, kterou chcete do počítače investovat, pak hodnoťte podle našeho seznamu a odškrtávejte splněné body.Tip redakce: Testovaly jsme nový Asus VivoBook 15, který splňuje všechna kritéria, podle kterých bychom si vybíraly přenosný počítač. Většina naší práce je psaní, proto jsme ocenily ergonomickou klávesnici s kloubním mechanismem ErgoLift, který zvedne klávesnici do pohodlné polohy. Bezrámečkový displej zaručí pohodlné prohlížení webových stránek i fotografií. Velké plus je elegantní vzhled počítače, myslíme si, že když se vám notebook líbí, pracuje se na něm lépe. Pořídíte jej od 15 990 Kč

https://youtu.be/57TZQGKrCQ8

  9:08,  aktualizováno  31. března 16:43