Toužíte po vlastním bydlení? Nebo už ho máte, ale víte, že cesta k němu nebyla snadná, a tak přemýšlíte, jak ji do budoucna usnadnit svým dětem?

Jak dosáhnout na vlastní bydlení?


Touha po vlastním bydlení je v nás Češích hluboko zakořeněná. Rádi si vytváříme svůj domov, ladíme ho podle svých představ a snažíme se vše dotáhnout k dokonalosti. Když se jí konečně přiblížíme, začneme se poohlížet po chatě nebo chalupě a plnit si další sny.

Jenže kde na to vzít? Ceny nemovitostí rostou a nastřádat celou částku v rozumné době je téměř nemožné. Možností je samozřejmě půjčka, ale banky už nějakou dobu neposkytují stoprocentní hypotéky. A tak se vracíme zpátky k úsporám. Pokud našetříte 10 nebo ideálně 20 procent potřebné částky, na půjčku už dosáhnete a s ní i na vysněné bydlení.

Nejvýhodnější spoření


Kde ale spořit? Určitě budete chtít mít potřebnou částku naspořenou co nejdřív. Budete tedy hledat slušný úrok. Kdyby vám tak ještě někdo přispěl a měli jste jistotu, že o své peníze nemůžete přijít, bylo by to ideální. A právě takové výhody nabízí stavební spoření. Úroky na stavebním spoření jsou mezi bezpečnými produkty bezkonkurenční. Když ještě připočtete státní příspěvek až 2000 Kč, dostanete se s výnosem nad 3 procenta.

A co děti?


Ještě výhodnější může být stavební spoření pro děti. Českomoravská stavební spořitelna, kterou asi znáte jako Lišku a která je největší stavební spořitelnou u nás, nyní nabízí uzavření smlouvy pro děti zdarma. Můžete tak ušetřit až 2000 Kč.

Garance výhodného úvěru


Ve chvíli, kdy už budete mít nějaké peníze našetřené, si budete moci vzít od stavební spořitelny úvěr. Velkou výhodou je fakt, že vám spořitelna garantuje úvěrovou sazbu po dobu 6 let. Znamená to, že už v okamžiku založení stavebního spoření víte, za kolik si v budoucnu můžete půjčit. A to je v době rostoucích úrokových sazeb příjemné vědět.

  10:58,  aktualizováno  26. března 2019 10:49