Už vás nebaví, že o sobě neustále pochybujete? Štve vás, že vám nikdo nevěnuje dostatek pozornosti? Pak si pravděpodobně moc nevěříte – ovšem co není, může být…

Cítíte někdy, že na něco nestačíte? Vidíte tu nádhernou smějící se ženu, jak vchází do místnosti v úžasných červených šatech, s dokonalým úsměvem, make-upem i manikúrou a jak si okamžitě získává všechny přítomné? Taková nikdy nebudu, pomyslíte si.

Vy však taková být můžete! Jediné, co ta dotyčná, na rozdíl od vás, má, je dostatek sebevědomí. To je klíčem k tomu, jak vejít do místnosti a stát se středem pozornosti, stejně jako být úspěšná v podnikání, lásce a dalších oblastech života. Dobrá zpráva je, že dostatek sebedůvěry není dán geneticky a lze ho získat. Malým sebevědomím trpíte, pokud vás jako dítě často kritizovali nebo podceňovali. Teď už jste však dospělá, takže je na čase to napravit. Sebevědomí je jen pocit, který máte v hlavě, a ten můžete změnit. Už vás slyším, že se to lehko řekne, ale ono to opravdu jde! Jen to zkusit.

Praktická část


1. Pečujte o sebe


Vaše vizáž ovlivňuje nejenom to, jak vás vnímají ostatní, ale i to, jak se cítíte a následně i vystupujete. Dobře se oblékat neznamená nutně nakupovat ty nejdražší značky, ale nosit šaty, které mají šmrnc a které vám správně padnou. Pokud máte problematickou postavu a konfekční velikost vám nesedí, zajděte za švadlenou a ona vám oblečení za relativně drobný obnos upraví. Oblékejte se jako úspěšná žena, abyste byla každou vteřinu sama se sebou spokojená. Vždy se snažte vypadat co nejlépe – nešiďte se, dopřejte si dostatek pohybu, kvalitní jídlo i dobře mířený příděl kosmetiky, budete si připadat daleko atraktivnější.

2. Postoj


Mnoho studií ukazuje, že chůze na vysokých podpatcích, rovná záda při sezení a oční kontakt s lidmi zlepšují víru v sebe sama. Myslete na to a trénujte! Cvičte vzpřímenou chůzi, nehrbte se (přestanou vás bolet záda) a lidem se dívejte pěkně zpříma do očí. Uvidíte, že i vaše dušička se přestane choulit v koutě.

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:40