Téměř každá z nás řeší nedostatky, které na těle dennodenně objevujeme. Zázraky přes noc se dějí jen ve filmech, zkusme začít malými krůčky. Buďme maximálně efektivní a využijme každé volné chvíle.

Naše tělo nám bude vděčné, že o něj pečujeme, mysl si odpočine od každodenních starostí a povinností a my načerpáme energii a s chutí se pustíme do zdolání dalších úkolů. Jak na to nám poradí osobní trenérka Monika Brodská.

Dostatek vody!


Nejdůležitější ze všeho je dodržovat pitný režim. Domněnka, že pokud budeme méně pít, tak pocení omezíme, je mylná. Potit se budeme pořád stejně, a navíc hrozí dehydratace. Obzvláště v teplých dnech je třeba myslet na to, abychom měli dostatečný příjem tekutin. Nejlepší je mít stále na očích lahev s vodou, díky tomu nebudeme na pití zapomínat.

Vhodné potraviny


Nejen pitným režimem můžeme dosáhnout toho, abychom měli v těle dostatek vody. Doporučuje se do jídelníčku zařadit také potraviny bohaté na vodu. Ty není v tomto období těžké sehnat.

Vhodné jsou melouny, jahody, listový salát, okurky, cukety nebo třeba rajčata. Možností je mnoho. Jezte zeleninové a ovocné saláty, tělu tak dodáte nejen vodu, ale i vitamíny. Do jídelníčku se také doporučuje zařadit ořechy a libové maso.

Náš tip: 24 potravin, které pomáhají hubnout

  17:00,  aktualizováno  31. března 14:11