Tip na vánoční zastavení v centru Prahy - Jeden den s duší a břichem Itala.

Zpomalte! Zastavte se! Staňte se na den Italem a dopřejte si požitek z italské gastronomie v předvánočním čase. Jak moc se italská kuchyně umí předvést během dne, ráno má velmi pomalý rozjezd. Po cappuccinu a kousku sladkého pečiva, ideálně někde na baru, se rozchází Italové do práce a chystají své chuťové buňky na další jídla dne. Oběd už je ale něco úplně jiného, to přichází na scénu opravdové klasiky, které jen tak z módy nevyjdou. Pojďte zažít jeden den s duší a „břichem Itala“.
Pizza – italská celebrita i o vánočních svátcích


„Základ pizzy alla Romana je tenký korpus, slabé těsto a zásadně čerstvé suroviny,“ představuje jeden z druhů pizzy šéfpizzař restaurace Alforno Antonio Barba, který je mistr ve svém oboru a přípravu těsta podmiňuje aktuálnímu počasí. Naše restaurace se zaměřuje právě na italskou kuchyni z pece, kromě pizzy pečené v peci na dřevo tady také připravujeme další pokrmy od masa, které je zároveň šťavnaté, i s vypečenou kůrkou na povrchu, přes těstoviny, typickou focacciu, domácí chléb a samozřejmě i dezerty, doplňuje šéfkuchař restaurace Petr Dlouhý.
Noční hodování i lehká večeře


Večer už není naštěstí, kam chvátat, před sebou má člověk už jen volný čas, který se nejlépe tráví u dobrého jídla a vína ve společnosti rodiny a přátel. „Přijdou-li k nám Italové, začínají předkrmem antipasti, pokračují poloviční porcí těstovin, pak následuje maso nebo ryba a na závěr samozřejmě ještě dezert,“ říká o tradiční italské hostině Giovanni Andrea Bernardini, šéfkuchař restaurace Aldente, jejíž zaměření jsou tedy čerstvé těstoviny vlastní výroby. Menu tady ale jde napříč celou italskou kuchyní s jedinou výjimkou pizzy. Naopak nechybí speciality z čerstvých ryb, hovězího a vepřového masa přímo z Toskánska.„Těstoviny jsou v Itálii číslo jedna. Nejoblíbenější jsou spaghetti s mořskými plody, s bazalkovým pestem nebo carbonara. Vyrábíme si ale i další druhy včetně plněné pasty nebo bramborových noků,“ dodává Giovanni.Itálie i bez letenky


Italská kuchyně patří mezi celosvětovou špičkou a upřímně, není se čemu divit. Pokud už ale vyhledáváte letenku a hotel, nemusíte chvátat, stačí hledat po Praze. Restaurace Aldente nebo Alforno nabízí kompletní zážitek z italské gastronomii od rána až do večera.Nejtěžším úkolem tak zůstává rozhodnout se, na co máte chuť.


Více na www.al-dente.cz, www.al-forno.cz


  5:41,  aktualizováno  25. března 2019 21:05