Pokud jste nikdy nesportovala a ráda byste s nějakým pohybem začala, volte zpočátku chůzi. Oproti běhání je vhodná téměř pro každého. Nezatěžuje klouby a budete při ní také hubnout. Navíc můžete proházet krásy přírody a krásně u toho relaxovat. Uvidíte, že si tento pohyb brzy zamilujete.

Pokud se chcete začít hýbat a hubnout, běh není vhodný na začátek úplně pro každého, proto je dobré začít nenásilným, přirozeným a bezpečný pohybem, jakým je chůze. Navíc k tomu nic moc nepotřebujete, stačí obléct něco pohodlného na sebe, obout vhodnou obuv a vyrazit ven.

Ale pozor, dbejte na to, aby byl váš pohyb správný! Mějte uvolněná ramena, mírně zatažené břicho a dívejte se přirozeně před sebe. Zapojte ruce, pohyb bude dynamičtější a nezapomínejte správně dýchat.

Až se trochu rozchodíte, pořiďte si krokoměr neboli sporttester. Pomůže vám ohlídat tepovou frekvenci tak, aby vaše tělo spalovalo tuky. Správná tepová frekvence na spalování by měla být 60 -75 % vaší maximální tepové frekvence. V tuto chvíli se jedná o tzv. aerobní pohyb.

Jak správně spočítat svou maximální tepovou frekvenci?


U žen se uvádí maximální tepová frekvence 226, u mužů 220. Od toho odečtete svůj věk a máte výsledek své maximální tepové frekvence.
Tak obléct, obout a můžete vyrazit!

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:13