Hovězí maso je jedním z hlavních zdrojů bílkovin a pouze ty obsahují všechny esenciální aminokyseliny, které si tělo neumí samo vytvořit.

Steak s ratatouille

Suroviny: 1 lilek, 1 střední cuketa, sůl, 2 rajčata, 2 papriky, 2 cibule, 4 stroužky česneku, olivový olej, 1 plechovka sekaných rajčat, několik snítek tymiánu a rozmarýnu, mletý černý pepř, 800 g hovězí svíčkovéPostup:

1. Lilek s cuketou očistíme a nakrájíme na kolečka. Osolíme je a necháme vypotit. Pak je papírovou utěrkou osušíme a nakrájíme na kostičky. Rajčata s paprikami také očistíme a nakrájíme.


2. Cibule s česnekem oloupeme. Cibule nakrájíme na měsíčky, česnek na plátky. Vše orestujeme na olivovém oleji ve velké pánvi. Přisypeme papriky a také je orestujeme. Pak přidáme lilek, cuketu a rajčata. Vše opečeme, zalijeme rajčaty z konzervy, osolíme a opepříme. Přidáme bylinky. Zeleninu podusíme doměkka.


3. Svíčkovou očistíme a nakrájíme z ní steaky. Hřbetem ruky je rozklepeme, pak je osolíme a opepříme. Na oleji v pánvi je z obou stran opečeme. Pak je přendáme do trouby a při 140 °C je necháme asi 8 minut dojít. Před servírováním je necháme na talíři asi 5 minut odpočinout.


Doba přípravy 40 minut.

1 porce obsahuje 1868 kJ/446 kcal

Počet porcí/kusů 4


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:40