„Mám pocit, že to je zázrak,“ říká Adéla Asteria Bavlšíková o sestavě cviků, kterou vymyslela Brazilka Dinah Rodrigues a dnes ji cvičí ženy po celém světě. V čem by mohla pomoci i vám?

Adéla Asteria Bavlšíková (37)  je lektorkou hormonální jógové terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues a majitelka Centra hormonální jógy. S manželem Petrem, který se věnuje hormonální józe pro muže, má dceru Johanku (9 měsíců).

Co byste měla vědět o hormonální józe:


Hormonální jógová terapie je sestava 21 cviků, která pomáhá ženám řešit problémy s hormonální nerovno­váhou (nepravidelná či bolestivá menstruace, premenstruační syndrom, problémy v menopauze, neplodnost).

Autorkou této metody je Brazilka Dinah Rodri­gues (91)­, věnující se józe přes padesát let. Sestavu HJT vytvářela dvacet let, konzultovala ji jak s ­učiteli jógy, tak s lékaři a fyzioterapeuty. Dinah dodnes školí lektorky HJT po celém světě a pravi­delně navštěvuje Centrum hormonální jógy v Praze.

Sestavu HJT je potřeba cvičit jako celek, neměnit pořadí cviků ani nevybírat jen některé. Poté co se ji naučíte v kurzu v Centru hormonální jógy, cvičte ji tři měsíce každý den, pak dle potřeby, ideálně dvakrát třikrát týdně.

Ženy, které sestavu cvičí pravidelně, zmiňují další pozitivní účinky: lepší spánek, zlepšení kvality vlasů, nehtů i pleti, zvýšení libida. Také celkové zklidnění a ustálení emocí, zlepšení nálady. Pravidelným cvičením se navíc odstraňují bloky v pohybovém aparátu.

Více se o hormonální jógové terapii dočtete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji.