Neděle 2. dubna bude v Praze na Císařské louce patřit všem dětem, které mají zájem o vodní sporty na Vltavě. Kromě plachtění si tu vyzkouší i golf, míčové hry a další sportovní aktivity.

V neděli 2. dubna proběhne na Císařské louce na Praze 5 Smíchově již 4. ročník Dne otevřených dveří jachtařského klubu Orthodocks Yacht Club o.s. v rámci školy plachtění pro děti. V areálu Cinda a OYC Marina si malí sportovci můžou vyzkoušet golf a další doprovodné aktivity. Během celého dne bude pro návštěvníky zajištěno parkování a možnost občerstvení.

Od 10 do 16 hodin čeká na návštěvníky ve věku 6–15 let bezplatná zkouška plachtění pod dohledem odborných instruktorů jachtingu. Následný kurz je určen všem dětem, ať už se chtějí naučit úplným základům nebo navázat na své dosavadní zkušenosti. Den otevřených dvěří předchází tréninkům, ve kterých můžou zájemci pokračovat v pondělí či ve středu odpoledne, od dubna až do října. 

„Jsme parta mladých lidí, se kterou děti zažijí spoustu zábavy. Půjčíme jim vybavení včetně vlastní lodě. Spolu se pak naučíme plachtit pod Vyšehradem, a když budou děti tvrdě pracovat s našimi skvělými trenéry, dotáhnou to spolu až na Olympiádu,“ říká Petr Fiala, prezident Orthodocks Yacht Club o.s., který dětský výcvik i den otevřených dveří pořádá. 

Vedle tréninku plachtění děti v průběhu nedělního odpoledne můžou vyzkoušet také golf, míčové hry a další sportovní aktivity.


Všechny potřebné informace zjistíte ZDE.

 


  11:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:27