Je libo červené nebo bílé víno? Tentokrát si ho můžete dát jednoduše a rychle. Rovnou z plechovky. Pokud se vám to zdá jako bláznovství, zkuste ochutnat. Rozhodně se nejedná o žádný podřadný nápoj, ale o víno od kvalitních vinařů, kteří se tak rozhodli mířit na mladou generaci.

„Objevem letošního jara je víno v plechovce. Konečně se v naší zemi objevil produkt, který cílí na Generaci Y. Dnešní mladí lidé příliš neholdují tradičním vínům a hledají novinky a zajímavosti. Podobně, jako tomu bylo ještě před pár lety u piva, kdy se ortodoxní pivaři ošívali? nad těmi ovocnými, dnes jsou v létě piva s příchutí citrónu nebo pomeranče velmi žádaná.? O víno v plechovce je už teď velký zájem,“ říká majitel e-shopu dejsivino.cz Tomáš Pelikán.Plechovka je moderním obalem a má před sebou velkou budoucnost. Je lehká, skladná, snadno se otevírá a rychle chladí. Objem 200ml nabízí dostatek nápoje, který můžete vzít všude s sebou. ?„Dnešní mladí lidé hledí více na ekologii a hliníkové plechovky jsou jedním z nejekologičtějších materiálů, které se dají mnohokrát recyklovat. Výrobce plánuje, že bude plechovky v budoucnu zálohovat a zvolil velmi líbivý a příjemný design. Tím chce ukázat, že i víno může být cool a navíc je to přírodní nápoj, ne „chemický“ míchaný drink z tvrdého alkoholu plný cukru,“ dodává Pelikán.Na chuť vína nemá plechovka žádný vliv. Uvnitř je hliník opatřen mikrovrstvou speciálního nátěru, ke kontaktu nápoje s hliníkem tedy nedochází. Naopak, plechovka je obalem, který zachovává kvalitu a chuť vína dobrým způsobem. Nápoj je v ní hermeticky uzavřen, takže na něj nepůsobí vzduch a světlo. A i fanoušci prosecca se mají na co těšit. V dohledné době se totiž na trh dostane i tento nápoj v plechu.Více ZDE.

??ViWINE BLACKCURRANT


Vybrané víno z černého rybízu Johannisbeerwein, je samo o sobě sladké a 16% přidané sody mu přidává ten pravý letní šmrnc. Skvělá chuť tohoto prémiového nápoje zůstala a díky sodě dostalo víno svěží nádech. Obsah alkoholu je 5%.

ViWINE WHITE


Ryzlink Vlašský, původem z Rakouska, který má jiskrnou zlatožlutou barvu, typickou pro tuto odrůdu. Vůně vína je medová, doplněná květinovými tóny. Svěží harmonická chuť s vyváženou pikantní kyselinkou a jemnou medově – ovocnou dochutí, potěší nejen milovníky polosuchých, lehce aromatických bílých vín. Víno s chráněným zeměpisným označením (CHZO), pochází z rakouské oblasti Weinland. Tato vinařská trať je specialistou na Welschriesling a díky svým mírným klimatickým podmínkám bez extrémních teplotních výkyvů, je naprosto ideální pro pěstování této odrůdy. Vinaři tuto část často přirovnávají k francouzskému Burgundsku. Obsah alkoholu je 11,5%.

  11:53,  aktualizováno  26. března 2019 10:19