Letos poprvé v historii jezdeckého sportu se v České republice uskuteční národní celorepublikové finále rodeových disciplín.

V něm své síly porovnají jezdci ze všech asociací působících v republice. Přijměte pozvánku do arény Mitrov na Vysočině, kde se 12 a 13. října uskuteční tento jezdecký svátek.  K vidění budou nejen ukázky práce s dobytkem, rychlostní disciplíny a bohatý doprovodný program, ale přímo v areálu budou také probíhat farmářské trhy z místní produkce.


Národní finále je vyvrcholením seriálu Black Angus Championship 2013, které probíhalo od května. Sedm závodů s pěti hlavními disciplínami rozhodlo o jezdcích, kteří kvalifikovali do celorepublikového finále, kterého se mohou zúčastnit také závodníci z dalších dvou českých asociací, zabývajících se rodeovými disciplínami.Westernová jezdecká disciplína Team Penning vznikla při práci honáků na rančích v USA a časem se trvale usadila na westernových arénách a kolbištích. Hlavními součástmi disciplíny jsou úlohy, při kterých jezdec odděluje jednotlivé kusy dobytka od stáda a přehání je do připravených ohrad. Dále také velmi oblíbené lasařské disciplíny, při kterých jezdec musí dobytek chytit z koně do lasa. V české rodeové scéně se Team Penning drží již několik let na špici oblíbených disciplín. Zajímavostí je, že mnoho jezdců dobytek skutečně chová a tyto úlohy potřebuje v běžném životě.Kromě podívané na špičkové rodeové závody se mohou diváci těšit na bohatý doprovodný program, třeba jízdu na koni, skákací hrad, lezeckou stěnu či minivýstavku zemědělské techniky. Součástí programu na Mitrovském dvoře na Vysočině jsou také farmářské trhy. Posláním trhů je představit a nabídnout návštěvníkům kvalitní regionální potraviny a další produkty, vše čistě ekologického původu nebo v tzv. „eko“ kvalitě. Nabídce dominuje nejkvalitnější hovězí maso plemene Aberdeen Angus, které je 8-10 dní vyzrálé, maso jehněčí a vepřové a široká nabídka masných výrobků. Trhy dále nabídnou med, vejce, zeleninu, sýry, sazenice či koření. Ani letos navíc nebude chybět losování o mikrovlnné trouby Whirlpool.


  7:19,  aktualizováno  31. března 2019 13:25