Pokoj, ve kterém spíme je jednou z nejdůležitějších místností v bytě. Odpočíváme tu, nabíráme nové síly i je to pokoj pro lásku. Jak si ho sestavit, aby fungoval dle našich představ?

Kam s postelí


Postel by měla v ložnici umístěna uhlopříčně k dveřím tak, abyste z ní na ně viděli. Neměli byste spát nohama ke dveřím, není to šťastný směr. V asijských zemích se tak totiž  - nohami do dveří vynášejí nebožtíci. Pod postelí nechejte volný prostor, aby tam mohla dobře proudit energie. Nad postelí by neměly viset žádné velké police, ideální je z ložnice odstranit i zrcadla, které energeticky narušují klidný odpočinek. Pokud je nemůžete dát pryč, když jsou například součástí skříní, je jednoduchým řešením je na noc něčím přikrývat.

Pryč s elektronikou


V ložnici by mělo být co nejméně věcí, protože každý předmět má své vibrace. A už vůbec tu nepatří žádné elekrospotřebiče, jako je televize, rádio, hifi věž, či elektronické budíky. To všechno narušuje klid a odpočinek. Na nočním stolku byste neměli mít ani mobil. Ten by měl vždy zůstat za dveřmi ložnice. Pokud ho používáte k buzení, pořiďte si obyčejný, mechanický budík.

Květiny do ložnice ne!


Do ložnice nepatří žádné rostliny a ani květiny. Zadržují totiž energii a tu vy pak pak mít ráno díky nim mít nebudete. Pokud se bez rostlin přesto neobejdete, vybírejte si je zakulacenými listy, nikoliv ostré a špučaté.

Nový partner, nová postel


Podle feng-šuej postel pohlcuje energii těch, kteří na ní spí. Pokud tedy změníte lásku, měla byste ideálně vyměnit i celou postel. V krajním případě alespoň matraci. No, zdá se, že se střídání partnerů v tomto případě opravdu nevyplatí. Pokud jste sami a hledáte lásku, nespěte v posteli pro jednoho, ale připravte prostor pro nového partnera - pořiďte si postel rovnou pro dva.