Koně patří mezi nejušlechtilejší zvířata, se kterými se může člověk potkat. Lidstvo provázejí odnepaměti a rozhodně se nemusí jednat pouze o jakýsi ekologický tradiční dopravní prostředek.

Pokud koně milujete, stoprocentně navštěvujete nějakou stáj, kde vám umožní čas od času vyrazit na hřbetu některého z ořů. Jen taková projížďka ale nemůže vaše potřeby uspokojit. Motiv krásných ušlechtilých koní vás může pronásledovat v podstatě kdekoli, a to klidně i u vás doma. Moc hezky vypadají koně na moderních fototapetách. Když si některou z nich do vašeho interiéru nainstalujete, budete mít vaše koně hned u sebe na očích. Podívejme se tedy, jaké motivy koní jsou nejčastější a co by se třeba do vašeho interiéru mohlo co nejvíce hodit. Možností je skutečně hodně, o čemž se ostatně přesvědčíte sami v následujících řádcích.

Koně v divoké přírodě


V současnosti již považujeme koně za tradiční zvířata, která jsou plně ovládána člověkem a chována na statcích. V dobách minulých tomu tak ale určitě nebylo, jelikož se jednotlivá plemena proháněla kdekoli volnou přírodou. Takto zachycení koně na velkých fototapetách vypadají náramně. Jejich krása a nespoutanost korespondují s přírodou, jež také působí naprosto přirozeným a tradičním dojmem. Holá skaliska, travnaté plochy a také jezera. Příroda je neskutečně pestrá a v kombinaci s krásnými koňmi je celý dojem ještě mnohem intenzivnější. Vybírat si přitom lze scenérie s bílými anebo hnědými či jinými koňmi. Moc hezky vypadá jak samotné zvíře, tak i několik koňů ve stádu. Možná při jejich větším množství je nespoutanost ještě větší.

Závodní koně


Atmosféra dostihů je často až elektrizující. Jen si představte samotné koně oděné do speciálních postrojů a žokeje, kteří zvířata pobízejí k co možná nejlepšímu výkonu. Detail rozhodně stojí za pohled. Fototapeta koně při závodu je úplně jiná, než je tomu třeba u klasických pohledů na tato zvířata v přírodě. Je napěchovaná adrenalinem a očekáváním nějakého výsledku. Ostatně často stačí pohled na tribunu, kde jsou lidé, jež si na koně vsázejí. Nervozita by se dala krájet. Na fototapetě vypadají závodní koně perfektně a není problém se právě jimi inspirovat. V obývacím pokoji anebo některém z dětských pokojů se bude rozhodně vyjímat.


Krásné ženy a koně


Spojení krásných žen a koňů bylo vždy magické. Pohled na ženu zapálenou do jízdy na koni je moc hezký. Vybírat si lze ze spousty různých zajímavých póz, při nichž ženy mohou na koni jet, anebo sním pouze pózovat. Hra barev, skvostné oblečení, drahé postroje a elegance žen. Přesně to jsou různé výjevy, které je možné spojit do jednoho, a vytvořit tak zajímavý pohled na vztah mezi koněm a ženou. Rozhodně je možné vybírat jemné fototapety, na nichž není kůň dominantním motivem, ale i takové, jež ho zobrazují v maximálním možném detailu. Každý preferuje poněkud odlišný pohled na tato krásná zvířata a někomu se spíše líbí pouze záběry z dálky.https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/zvirata/kone/

Hra se světlem


I u fototapet koní se dá hrát se světlem, stínem a temnotou. Jestliže máte rádi tajemno, vsaďte na fotografii koně, která pouze ukazuje siluetu tohoto krásného ušlechtilého zvířete. Jedná se o jakýsi typ abstrakce, kdy se kůň pozná pouze podle svých obrysů. Je tajemný, mystický, nicméně krásný a zajímavý. Hodně oblíbené jsou kombinace koní a světla jdoucího ze sluníčka. Vždyť takový západ nebo východ jsou momenty, kdy se dá fotografovat prakticky všechno, co člověku přijde pod ruku. Koně nejsou vůbec výjimkou. Světlo jdoucí ze sluníčka vypadá kouzelně v momentu, kdy se odráží v srsti zvířat. Především hnědí koně vypadají opravdu hodně zajímavě. Jinak ale není problém vyfotit i jakékoli jiné. Fototapety navíc mohou být oživeny i přítomností stromů a jiných součástí přírody, které budou také specificky nasvětlené dle potřeby. Vzhled celé této kompozice je do jisté míry zastřený, jelikož nevidíme, o jakého konkrétního koně se v odlesku světla jedná. Přesto ale vytvoří dojem opravdu příjemných chvilek prožitých s přáteli třeba při jízdě na koních.

  15:38,  aktualizováno  26. března 2019 9:55