Levnějších běžeckých hodinek od Garminu se nemusíte bát, navíc také příjemně sedí na ruce. Jsou překvapivě malé a lehké. Díky příjemně měkkému řemínku sedí i na užším, dámském zápěstí. Srdeční tep měří přímo na ruce. Odpadá tak s nimi nošení nepříjemného hrudního pásu.

NEJEN NA BĚH


Ačkoliv se jedná především o běžecké hodinky, ve skutečnosti zvládnou mnohem více. Je to hlavně díky GPS, která umožňuje měřit a zaznamenat také jízdu na kole, in-line bruslích, lyžích a ještě mnohem více. Forerunner 30 umí měřit také celodenní počet kroků, kvalitu spánku či průběh srdečního tepu během celého dne.

V ROLI CHYTRÝCH HODINEK


Ve spojení s chytrými telefony se systémem iOS, Android nebo Windows Phone vás hodinky diskrétně upozorní na blížící se schůzku, textovou zprávu nebo příchozí volání. Bez obav je

můžete vzít do bazénu a bez nabíječky vydrží déle než 5 dní v režimu chytrých hodinek nebo až 8 hodin běhu se zapnutým GPS.

I NA BĚŽNÉ NOŠENÍ


Váží necelých 40 gramů, na ruce je tak téměř necítíte. K dispozici jsou ve třech barevných variantách – černé, tyrkysové a fialové. Kromě sportu je jistě využijete i po zbytek dne.

Garmin Forerunner 30 Optic, 3990 Kč

Vyzkoušela: Petra Novotná, učitelka


„Jsou opravdu velmi pohodlné. Na rozdíl od řady jiných sportovních hodinek přes ně snadno obléknu také běžeckou bundu. Forerunner 30 mají vše, co ke svému běhání potřebuji. S nimi jsem poprvé začala běhat podle srdečního tepu. Měření na ruce je skutečně pohodlné a z celodenního měření dokáži odhadnout i zvýšenou únavu nebo příznaky přetrénování. Propojení s mobilním telefonem je snadné, menu hodinek i tréninkového deníku je plně v češtině. Záznam běhu, propojení s telefonem i vyhodnocení tréninku v aplikaci Garmin Connect, to vše jsem navíc zvládala sama, jen s minimální pomocí manžela. Za mě se jedná o skvělý dárek pro všechny ženy, které se chtějí dostat do kondice.“