Nádherné spojení hor a jezera v oblasti Wörthersee, jevišti životního stylu ve střední Evropě, poskytuje ideální podmínky pro celoroční možnosti pohybu v pohádkově krásné a nedotčené přírodě. 

Buď na procházce po břehu jezera, při pěším výletu k těm nejhezčím místům v okolí jezera, nebo na honbě za pokladem při geocachingu v Bewegungsarena Krumpendorf.Zájem o turistiku


Pojetí turistiky se v nedávné minulosti změnilo. V popředí stojí životní styl soustředěný na zdraví a pohyb. Lidé tak zažívají nové uvědomění přírody a okolního světa. Bewegungsarena v oblasti Wörthersee v pohádkově krásných přírodních kulisách nabízí turistům, běžcům a příznivcům nordic walking síť tras v celkové délce přes 350 km. Do pohybu vás dostane především pěší okruh okolo jezera Wörthersee, který měří přibližně 55 km. Lze z něj pozorovat jezero nevšedním způsobem a vede podél značených cest k překrásným vyhlídkám a poklidným zastavením.Trasa je tematicky rozdělena podle čtyř živlů do částí oheň, země, voda a vzduch. Je možné ji zdolat ve třech nebo čtyřech etapách. Terén je kopcovitý a zahrnuje několik prudkých, ale krátkých stoupání a sestupů (nadmořská výška od 440 do 850 m, cca +/- 2200 metrů převýšení). Trasa vede z velké části lesnatou oblastí, přičemž se turistům každou chvíli otevírají nádherné výhledy na jezero Wörthersee, tak i na nedaleko ležící pohoří Karavanky. Rozmístěná odpočinková místa a tabule se zajímavými informacemi se průběžně dále rozšiřují, aby návštěvníci zažili komplexní podobu zážitkového prostoru u jezera Wörthersee a zesíleně vnímali umístění jezera jako atraktivního jeviště životního stylu. 20. zážitkový den pro cyklisty a bruslaře u jezera Wörthersee


20. zážitkovým dnem pro cyklisty a bruslaře v rámci akce „Wörthersee bez aut“ začíná 17. dubna 2016 cyklistická sezóna. Všechny cyklostezky v Korutanech vedou k vodě, slunci a těm nekrásnějším krajinám, které si cyklisté vůbec mohou představit. Nadprůměrný počet slunečných hodin, nespočet míst u vody a výjimečně srdečná povaha obyvatel Korutan z jihu Rakouska na jaře, v létě a na podzim dělají zemi cyklistických zážitků.17. dubna, jako jediný den v roce, můžete jezdit nejen po cyklostezkách pro cyklisty a bruslaře, ale zažijete celé jezero Wörthersee bez motorizované dopravy. Na různých místech okolo jezera se vedle toho budou nabízet místní kulinářské speciality i vydatná jídla a můžete si tedy chvíli posedět a vychutnat si atmosféru u jezera.Kolem celého jezera panuje akční atmosféra. Od ranní vyjížďky na kolech s živou hudbou až po grilování a stánky s korutanskými pochoutkami - o návštěvníky je každopádně výborně postaráno. Start je v 10 hodin u areálu „Minimundus - malý svět u Wörthersee“ v Klagenfurtu. Zde ve východním výběžku jezera Wörthersee navíc v cyklistické vesnici Villa Lido najdete výstavu retro kol z Korutan. Ranní nakupování s ORF, které začíná od 11 hodin s „Postmusik Klagenfurt” a „Kärntner Klang”, party pro bikery, koncert s živou hudbou skupiny „Kärntner Showexpress” a pestrý program pro děti se zábavným parkem a hřištěm pak uzavírají program. Kdo si nechce namáhat lýtka a rád by toho zažil více, může se také pohodlně přesunout lodí Wörthersee Schifffahrt a zkrátit si cestu. V platnosti je jarní jízdní řád a aktuální tarify. Děti do 14 let platí polovinu. Na každého cestujícího lze zdarma přepravit jedno jízdní kolo. Vybalte tedy kola nebo brusle, otřete z nich zimní prach a buďte přitom, až 17. dubna znovu začne Wörthersee bez aut!


Po minulém roce se i tento rok bude konat Green Rallye. Rovnou u šesti stanic okolo jezera mohou účastníci 20. UPC zážitkového dne pro cyklisty a bruslaře získat informace k tématu ochrany životního prostředí, energetické transformaci a “Energiemasterplan Kärnten”, tedy plánu čerpání energie pro Korutany. Při Green Ralley nevyhrává ten nejrychlejší - každý účastník má příležitost zvítězit a obdržet jednu ze skvělých hlavních cen, jako jsou například cestovní vouchery, jízdní kola a ještě mnohem více! 


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:14