Zrodila se hvězda


Žánr: drama, romantický

V hlavních rolích tohohle zajímavého hudebního počinu se představí sexy Bradley Cooper, který se zároveň ujal i režie, a extravagantní Lady Gaga. Ta zde hraje neznámou zpěvačku Ally, kterou pro šoubyznys objeví hvězda country Jackson Maine (Cooper). Jack, jenž spolu s Ally tvoří vášnivý pár, ji přiměje k vystupování a díky němu se z ní stane slavná popová hvězda. Jak její sláva stoupá, jeho klesá a na povrch začínají vystupovat skrytí démoni. Neočekávejte romantickou slaďárnu, ale kapesníky si rozhodně připravte, tohle drama vás opravdu dostane. A ta hudba!

Premiéra: 4. 10. 2018

https://youtu.be/cMaASr9eLdE

První člověk


Žánr: drama, historický, životopisný

Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách. A film o něm vznikl až po padesáti letech. Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga.

Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Krátce nato pronesl astronaut Neil Armstrong slavnou větu „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo,“ a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od plavby Kryštofa Kolumba, byl tímto úspěšně završen. Stejně fascinující ale byla éra, která tomuto letu předcházela, a životní příběh člověka, jenž dostal to privilegium udělat na Měsíci první „lidský“ krok.

Premiéra: 11. 10. 2018

https://youtu.be/-XDRAMPDeho

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:40