Rozlehlé Neziderské jezero je největší vodní plochou v Rakousku a zároveň regionem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO.

Toto stepní jezero leží v nejvýchodnější spolkové zemi, v Burgenlandu. Zabírá plochu 315 čtverečních kilometrů, z toho 220 km náleží Rakousku, zbytek sousednímu Maďarsku. Je dlouhé 34 km a široké mezi 4,5 a 8 kilometry. Jeho maximální hloubka je 1,8 m. Panuje zde příjemné mírné panonské klima s 2 000 hodinami slunečního svitu ročně. Léto u Neziderského jezera je zážitek a relaxace v jednom.


Středomořské klima činí z regionu Neziderského jezera magnet pro sportovní nadšence, milovníky koupání a slunce. Nekončící Neziderské jezero, idylické vinice a unikátní příroda potěší všechny – od dětí až po seniory. U stepního jezera čekají romantické procházky podél rákosových pásů, nádherné trasy s výhledem na jezero a idylické cestičky mezi vinicemi, mokřady a solnými jezírky - ideální pro pěší turistiku i pro výlet na kole. Když je léto a slunce se směje z oblohy, zvou četná koupaliště Neziderského jezera, malá koupací jezírka, bazény a areál St. Martins Therme s ostrovem Summer Island k relaxaci a opalování.Při slunném počasí zde najdou rodiny vše, co děti milují: spousta prostoru na hraní na pláži i ve vodě na jednom z koupališť, bazénů, nebo u koupacích jezírek. A v případě, že počasí není až tak dobré, existují alternativy jako kryté bazény v Eisenstadtu či Neusiedlu am See a lázně St. Martins Therme. Celá rodina se může odreagovat při výletech na zdejších rovinatých cyklostezkách. Těch tu najdete okolo 1000 km.Zábavy a akce pro všechny čekají také v zážitkovém parku Family Park. Leží nedaleko jezera u St. Margarethen a je největším parkem svého druhu v Rakousku. Trochu jiným zážitkem pro děti jsou speciálně připravené prohlídky zámku Esterházy.


Pro milovníky koní je připraveno 1300 km značených stezek. Je zde mnoho stájí a koňských farem, které nabízejí klasické vyjížďky, westernové ježdění nebo kurzy pro děti a začátečníky. Nezapomenutelným zážitkem je jistě i projížďka v koňské drožce.


Přeshraniční národní park Nationalpark Neusiedler See-Seewinkel nabízí celoročně výjimečné přírodní zážitky pro dospělé i děti. Optimální životní podmínky zde nachází velké množství zvířat a rostlin. Na výletech s průvodcem objevíte fascinující a vzácné zástupce fauny a flory a můžete se dozvědět něco nového o více než 300 druzích ptáků, kteří zde hnízdí.


www.burgenland.info/cz

 


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:22