Kašel

Pokud miminko nebo větší dítě trápí kašel, je potřeba vyhledat lékaře, aby zjistil, jestli nejde o zánět průdušek nebo plic.


Jak mu můžete pomoct:

?? Mrkvový sirup na kašel: Do většího hrnce dáte 1/2 litru čerstvé mrkvové šťávy a 4 lžíce medu. Za občasného míchání zahustíte do sirupové konzistence, nevaříte. Dětem podávejte 1 lžičku 5x denně.?? Vincentka, mléko, med: Převaříte mléko. Do hrnku dáte 1/3 Vincentky kterou zahřejete, ale pozor, aby nepřekročila teplotu 70 stupňů. V ní rozpustíte kávovou lžičku medu a vše dolijete trochu ochlazeným mlékem. Podáváte ještě teplé.?? Inhalace: Hlen z průdušek uvolní i inhalace Vincentky s několika kapkami Tea Tree Oil, eukalyptového oleje či éterického oleje z mateřídoušky.?? Cibulový sirup: Nakrájíte 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíte do nádoby a prosypáváte cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přiklopíte a necháte odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijete do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.?? Cibulový čaj: Do 200 ml vroucí vody dáte na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule. Necháte 10 minut vyluhovat, scedíte a osladíte medem. Podáváte několikrát denně.?? Křen s medem: Velmi posilující účinek na obranyschopnost má křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotické účinky. Křen dokáže v těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest – jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Křen najemno nastrouháte a 2 lžíce křenu smícháte se lžící medu. Užívat se má 3x denně jedna čajová lžička.?? Tvarohový obklad: Nahřátou kostku tvarohu zabalíte do tenké látky a přiložíte na hrudník dítěte. Předtím mu oblečete těsnější tričko, aby tvaroh neklouzal. Obklad je vhodné nechat působit alespoň dvě hodiny.?? Sádlo: Pokud dítě nemá vysokou horečku, usnadníte vykašlávání tím, že mu namažete hrudník teplým

sádlem.?? Tymiánový krém: Na odkašlávání a nachlazení působí i Tymiánový krém značky Just. Dítěti jím ve slabé vrstvě potřete hrudník a pod nos.?? Zázvor: Při nemocech dýchacích cest pomáhá také zázvorový čaj.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:44