Každý z nás by měl čas od času udělat nezištně dobrý skutek. Je krásné, že i některé velké společnosti myslí na druhé, kteří pomoc nutně potřebují. Společnost HECHT například podpořila akci „Předběhni svého starostu“, kde cílem byla finanční pomoc na rehabilitace Lukášovi s dětskou mozkovou obrnou.
HECHT - Run and Help

Akce „Předběhni svého starostu“ odstartovala na začátku června v rámci kampaně dobročinného běhu Run and Help, kterou uspořádalo Konto Bariéry a 3. ZŠ u Říčanského lesa v Říčanech. Za každého běžce, který měl lepší čas než starosta, přispěla společnost HECHT na Konto Bariéry 10 Kč.

„Jsme opravdu rádi, že jsme mohli být součástí tohoto dobročinného projektu. Celý den na akci vládla velmi přátelská atmosféra. Běhu na pomoc Lukáškovi se zúčastnily téměř všichni žáci školy, včetně jejich rodičů. Starostu nakonec předběhlo 720 závodníků,“ říká specialista marketingu Jan Libánský ze společnosti HECHT.

HECHT - Run and Help

Projekt pro letošní rok Run a Help 2019 odstartoval dopis od Lukáše

„Ahoj, jmenuji se Lukáš, je mi 19 let a chodím do školy v Jedličkově ústavu v Praze. Narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou, nemůžu chodit, mluvit, sám se nenajím a ani nenapiju. Celodenně se o mne musí někdo starat, komunikuji hlavně přes počítač a snažím se psát. Ve škole mě nejvíce baví počítače. Mám mladšího brášku Kubíčka, kterého mám moc rád. Aby se moje problémy nezhoršovaly, musím pravidelně cvičit. Rehabilitace jsou časově i finančně náročné, proto vám moc děkuji za pomoc.“ Lukáš.

HECHT - Run and Help

Jak běhy fungují?

Run and Help jsou charitativní běhy, do kterých se mohou každé jaro zapojit jednotlivci i skupiny. Za každý uběhnutý kilometr, kolečko nebo ovál zaplatí každý účastník domluvenou částku. Peníze, které běžci věnují, pomáhají lidem s handicapem. Ambasadorkou Run and Help se letos stala snowboardistka Eva Samková. Pomoci může každý, stačí se jen zaregistrovat na stránce Konta Bariéry.

  5:00