Slyšeli jste někdy o kouzelně pojmenovaném celosvětovém projektu Tour de Turtles? Jeho název může evokovat podobnost s proslulým cyklistickým závodem a věřte, že nejste daleko od pravdy.

Floridská organizace STC (Sea Turtle Conservancy) je nejstarší institucí zabývající se ochranou mořských želv na celém světě a zároveň organizátorem projektu Tour de Turtles. Jejím cílem je přinést informace o ohrožených mořských želvách v pobřežních ekosystémech a pomoct při obnově jejich důležitých populací. Během edukativního programu můžete v téměř reálném čase sledovat náročnou trasu vybraných želv a zažít takřka na vlastní kůži překážky, které musí na své cestě překonávat.Výjimečný projekt Tour de Turtles je hlavním prvkem edukačního programu, který si klade za cíl zvýšit povědomí o hrozbách, kterým musí želvy během jejich tříměsíčního putování čelit.


Kdo jiný může mít k želvám blíž než švýcarský výrobce hodinek Certina. Není náhoda, že želví krunýř je již 4 roky součástí loga značky a lépe než cokoli jiného symbolizuje hlavní benefity jejich hodinek – sílu, odolnost a přesnost. Je také přesnou reprezentací proslulého konceptu DS (Double Security – dvojí ochrana), který chrání to nejdůležitější uvnitř všech modelů značky Certina.Zážitek během pár kliknutí myší


Podporovat udržitelné chování k přírodě, nastolit pozitivní vztah k oceánům a ukázat nesnadnou cestu želv za potravou jsou mimo jiné důvody, proč se Certina rozhodla do projektu aktivně zapojit. Společně s dalšími devatenácti maratónci začne putování želvy „Certina“ původem z Panamy 30. července 2017.


Staňte se součástí napínavého putování a zažijte společně se želvami jejich dobrodružství. Sdílením tweetu z webu www.tourdeturtles.org  navíc můžete na vzrušující cestu upozornit i své přátele.  13:32,  aktualizováno  25. března 2019 17:56