Ze všech studií z posledních let vycházejí Dánové jako nejšťastnější národ v Evropě. A aby toho nebylo málo, přišli s novým trendem zvaným hygge. O co jde tentokrát?

Mají dlouhou, temnou, neutěšenou  zimu. Nezáživnou rovinatou krajinu. Vysoké ceny a ještě vyšší daně. Přesto jsou mistři na štěstí. Objevili vlastní strategii přežití. Jmenuje se hygge (a vyslovuje se húga). O novém trendu bylo napsáno už několik knih a v angličtině se jeho název (spolu se slovy Brexit a Trumpism) ­dostal na seznam „slov roku 2016“.Nechte se zhyggetizovat


Až si přečtete následující definici pojmu hygge, nejspíš budete jen nevěřícně zírat a neubráníte se otázce – a co je na tom proboha objevného?

Co tedy hygge je? Jsou to: zapálené svíčky, teplé ponožky, šálek horkého čaje, dobrá společnost, hezky prostřený stůl, něco dobrého k jídlu. Ani jeden rozsvícený displej v dosahu. Nicnedělání a radost z maličkostí. Filozofie hygge? Dokázat spatřit krásu v jednoduchosti. Užít si ty nejobyčejnější maličkosti. S rodinou a přáteli. Jak prosté! Jenže… kdy jste to naposledy udělala?
Více se o hygge dočtete v nové knize Hygge – Tajemství spokojeného života od Louisy Thomsen Britsové, kterou vydalo nakladatelství Euromedia.


  6:23,  aktualizováno  25. března 2019 18:16