Oslavte dnešní den právě touto oblíbenou pochoutkou! A pojměte to tentokrát klidně trochu netradičně!

Která pizza je nej a kolik jí sníme?


Podle průzkumu damejidlo.cz je nejoblíbenější pizzou v našich končinách Capricciosa, na druhém místě je sýrová a na třetím místě milovaná a často i nenáviděná Hawaii. Během roku  této dobroty sníme  30 milionů kusů. To už je pořádné číslo, že?

Amerika, země neomezených možností


http://gty.im/1059263080

Že mají Američani zvláštní chutě a kombinace, není žádným překvapením, ale už jste někdy viděli hamburgerovou pizzu? V praxi to vypadá tak, že vršek pizzy je pokryt houskami, pod kterými najdete klasické masové karbanátky, sýr, nakládané okurčičky, kečup a hořčici! Zajímavá je taky pizza s burákovým máslem, slaninou a mozzarelou. Mimochodem, prý se prodává velmi dobře! A právě americká značka Cheetos přišla loni v létě na český trh s ojedinělými křupkami Cheetos Pizzerini! Kukuřičné, nesmažené křupky s příchutí pizzy si vás doslova podmaní.


Pizza? Jedině s majonézou!


Řeč je o Japonsku. V této zemi je pizza považována za exotické jídlo, které zde není rozšířeno jako v Evropě a jinde po světě. O to více vás mohou překvapit suroviny, které na ni v Zemi vycházejícího slunce kladou. Pokud jste gurmáni a rádi experimentujete, tak vás možná potěší, že objednávky jsou zde přijímány na pizzu s majonézou, avokádem, mořskými řasami, se sýrem a medem anebo s brambory. K mání je i japonská pizza „okonomiyaki“, což je slaná palačinka připravovaná na mnoho způsobů, tradičně například se zelím, vejci anebo sýrem.

http://gty.im/166499398

  7:00,  aktualizováno  31. března 14:26