Chřest si pomalu ale jistě získává své místo na českých talířích. 

Tato zelenina má kromě léčivých účinků na organismus pomáhá v boji proti nežádoucím kilům. Jak jistě víte, je znám také jako přírodní afrodiziakum.Co v něm je?


Tato zelenina je doslova nabitá zdraví prospěšnými látkami. Chlubí se vysokým obsahem vlákniny, draslíku, železa, vápníku, hořčíku, kyseliny listové, vitaminu C a E a dalších antioxidantů. Díky těmto látkám chrání organismus a údajně má i protirakovinové účinky. Známé jsou tři druhy chřestu, bílý, zelený a fialový.Jak s ním hubnout?


Chřest má velmi nízký obsah tuků a kalorií. Můžete z něj připravovat pokrmy, které vás zasytí, ale nezatíží vaše trávení. Výhodou této zeleniny je také lehce projímavý účinek, což podporuje vyprazdňování a předchází zácpě. Celkově zlepšuje trávení a upravuje metabolismus. Můžete jej bez obav konzumovat denně, předávkování nehrozí a variant úpravy je nespočet.Jak ho upravit?


I z této dietní zeleniny se dá udělat kalorická bomba, takže pozor na to, jak ho upravujete. Skvělé jsou zeleninové saláty, grilovaný chřest, chřest můžete jen lehce podusit a podávat jako přílohu k libovému masu. Oblíbené je také rizoto.


Recepty z chřestu


  10:14,  aktualizováno  25. března 2019 19:13