Ač se neustále omílá, jak je role matky úžasná, není nic víc, než porodit, potomci jsou opravdovým smyslem života, ne každá žena to tak může vnímat. Jsou mezi námi i ty “divné”, co se nehodlají podřídit dítěti. Jestli k nim patříte, zjistíte níže.
Řev dětí umí bezdětné pěkně podráždit...

Když nemáte ráda děti

Ač se najdou jedinci, kteří nad tímto faktem kroutí nechápavě hlavou, opravdu existují ženy, co k malým tvorům nemají pozitivní vztah. Děti je děsí, jejich přítomnost jim není příjemná. Určitě není důvod se cítit špatně kvůli tomuto přístupu. Hold každá jsme jiná. Rozhodně se ale nikdy nenechte do pořízení miminka nutit. Jde o nejhorší věc, které byste se mohla dopustit. Vážně nemusíte splnit životní poslání ženy, jak mateřství někdo stále nazývá. Před třiceti lety tomu možná tak bylo, časy se však změnily.

Když se obáváte cestování

Chystáte se na dovolenou, výlet, a už teď máte obavu, aby se ve vaší blízkosti neobjevilo dítě, co celou cestu probrečí? Pak je to jasný znak, že potomek pro vás aktuálně není prioritou. Ženy, kterým bijí biologické hodiny, jsou pravým opakem. Mají pochopení, dokonce se rozplývají nad tím, jak se ten malý drobeček krásně hlásí o slovo už dvě hodiny v kuse.

Když vyhledáváte hotely, kde mají děti zákaz

V dnešní době je nabídka ubytování opravdu široká. Výjimkou nejsou rekreace, kam je dětem do určitého věku vstup zakázán. Majitelé myslí na ty, co touží po klidu. Řev dětí je pro ně nervy drásající. Ač se často lidé nad tímto podnikatelským záměrem pobuřují, jedná se podle nás o skvělou věc.

Možná vám sestřino dítě připadá škaredé, ale nechte si to pro sebe! Nechcete ji přeci ublížit.

Když máte ráda svůj klid

Myslet hlavně na sebe, dosytosti si užívat spánek, klid a kočírovat si vlastní život, je znakem sobeckosti. Není na tom vůbec nic špatného, ba naopak. Mateřství je ovšem přesným opakem. Pokud si tedy neumíte představit, že byste o všechny tyto věci přišla, věnovala se na plný úvazek druhé osobě, pak na roli matky nejste stavěná. Třeba ten čas přijde, možná také ne… Zatím si užívejte svobody a nezávislosti. Radujte se, že nemusíte vstávat čtyřikrát za noc, neustále přebalovat, koukat, co si ten tvor zase strká do pusy, atd.

Když pro děti máte následující označení

Smrad, hajzlík, parchant, hrůza, děs, to nikdy, …

Když jste single

Některé dámy natolik touží po dítěti, že pro jeho početí udělají cokoliv. Klidně si vyhlédnou vhodný genetický materiál a nechají se oplodnit. Nic víc nepotřebují. Ovšem záhy zjistí, jakého omylu se dopustily. Když tedy nemáte stálého partnera, ani hodně dobré finanční zajištění, počkejte si ještě chvilku. Určitě se na vás jednou štěstí v podobě capartíka usměje.

Nepouštějte se do dobrovolné role svobodné matky jen pro ukojení mateřských pudů!

Když si s kamarádkou, co je matka, nemáte o čem povídat

Jasně, když nemám potomka, nenajdu společnou řeč s tou, co ho má, jenže ženy se silnými mateřskými pudy se dokážou na toto téma bavit dlouhé hodiny. Je jedno, že jsou prozatím bezdětné. Už teď všechno znají. Vědí, jak správně nakojit, který krém na opruzeniny je nejlepší, kdy odstavit mimino od prsu, v kolika má začít říkat první slova, v jakém případě s ním běžet k lékařce, protože je evidentně něco špatně, …

Když nejdete do restaurace, protože z ní slyšíte dětský jekot

Máte tik v oku z pobíhání dětí kolem stolu, kde jíte? Máte chuť rozjívená děcka vzít, svázat do kozelce, přelepit jim pusinky, a pohodit někde v rohu, abyste se v klidu najedla? Ano, tušíte správně, matka roku asi nebudete…

Když cítíte, že dítě prostě nepotřebujete

Být šťastná lze i bez dětí. Možná s námi nebudete souhlasit, ale je to tak. Prostě každý máme své priority nastavené jinak. Někdo zkrátka netouží obětovat se na úkor dítěte, raději bude budovat kariéru, cestovat, angažovat se jinak. Pokud patříte k typu žen, co vědí, že v životě potomstvo nechtějí, nenechte se ovlivnit negativními názory. Stůjte si za svým! A pamatujte, rozhodně nejste špatná, méněcenná, ani vadná, když se rozhodnete pro bezdětnou variantu života.