Ať dítko teprve plánujete, je na cestě nebo vám už pomalu přerůstá přes hlavu, víte, k čemu bude mít podle narození v určitém ročním období sklony?

Všechno souvisí se vším a roční období, ve kterém se narodí váš potomek, má celoživotní vliv na řadu oblastí jeho osobnosti. Na rozdíl od zvířat, která přivádějí svá mláďata na svět na jaře kvůli oteplení a dostatku potravy, si lidé příchod svého potomka mohou naplánovat. Podívejte se, co které období přinese vašemu dítěti do vínku.


Okamžik zrození

Přesný okamžik zrození je důležitý pro astrology. Ti tvrdí, že právě tento moment ovlivní, zda bude mít Vašík ostré rysy, sílu Hérakla, puntičkářské manýry či sklony k sebedestrukci. Na základě časových údajů sestaví astrolog horoskop na míru a vy se mnohdy nesta­- číte divit, jak moc to na potomka sedí.Zatímco na horoskopy se odborníci dívají skrz prsty, na druhou stranu připouštějí, že narození v určitém ročním období může ovlivnit třeba chování, stravovací návyky, délku života, náchyl­nost k aler­giím, mentální anorexii a další. Jak je to možné? Badatelé si nejsou zcela jistí, ale přisuzují to vlivu životního prostředí v průběhu těhoten­ství nebo v prvních měsících života.


Podzimní děti

Dobrá zpráva pro podzimní děti: osoby narozené od září do listopadu mají větší šanci než ostatní dožít se stovky. Tak praví rozsáhlá studie manželů Gavrilových z univerzity v Chicagu, kteří nashromáždili data od více než 1500 stoletých lidí narozených v USA v letech 1880 až 1895. Můžete namítnout, že přece záleží i na tom, v jakých klimatických podmínkách člověk vyrůstá, jaké má rodina ekonomické a sociální zázemí či genetické vybavení ohledně nemocí. Nemýlíte se.


Vědci tyto skutečnosti do studie zahrnuli. Výsledek i tak jasně vypovídá, že nejvíce stoletých se narodilo na podzim. Nejméně stoletých se naopak narodilo v březnu, květnu a červenci. Ohromující je fakt, že výsledky jsou téměř v dokonalé shodě s výzkumem, který proběhl v Německu na univerzitě v Brémách, kde studovali vztah mezi měsícem porodu a průměrnou délkou života.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:45