Namixujte si koktejl, který s vaším tělem vykoná zázraky – luxusně chutná a dokáže zneškodnit nadbytečná kila.

1. Je jemný. A to díky jogurtu, který by měl tvořit třetinu koktejlu. Čím sametovější zvolíte, tím vyhlazenější a plnější smoothie bude. Kdo se neohlíží na diety, může sáhnout i po zakysané smetaně. A pokud trpíte alergií na mléčné výrobky, zapátrejte v regálech po kokosovém, rýžovém či sójovém mléku.


2. Je čerstvý. Obsahuje totiž ovoce a zeleninu. Odborníci doporučují dospělým schroustat 5 porcí zeleniny denně a k tomu minimálně 3 kousky ovoce. Smoothie tak z velké části pokryje denní potřebu antioxidantů, minerálních látek, vlákniny a vitaminů.


3. Šikovný trik. Když do směsi přidáte ovoce zčásti namrzlé (před použitím ho strčte na půl hodiny do mrazáku), vymixujete si v podstatě zmrzlinu. A zdravou! V letních parnech si můžete osvěžující drink dopřát místo večeře.


4. Nabízí geniální kombinace. Asi by vás nenapadlo připravit si salát ze špenátu a banánu nebo posypat řapíkatý celer plátky voňavých jahod. Ve světě smoothies ale taková křížení fungují! Nebojte se zaexperimentovat třeba se zelím, kapustou nebo kedlubnou. Když jejich chuť vyvážíte sladkým ovocem, zažijete chuťové blaho.


5. Bonus na závěr. Smoothie je skvělým řešením pro všechny, kteří zápolí s pitným režimem. Ovoce a zelenina obsahují velké množství vody a buňky budou díky nim hydratovány zevnitř. Vaše tělo baží po živé stravě, je to ta nejčistší energie, kterou mu můžete dopřát.


TIP: Kapka oleje ze lněných semínek uvolní vitaminy rozpustné v tucích. Báječně chutná i dýňový olej!


  7:21,  aktualizováno  31. března 2019 13:29