SPPH (Sdružení pacientů s plicní hypertenzí) s přispěním Evropské asociace pro plicní hypertenzi (PHAE) uspořádalo 29.5.2016 otevřený golfový turnaj.

Golfový turnaj - Birdie pro plicní hypertenzi se konal v upravném a milém prostředí golfového resortu Sand Martin‘s Holes v Mladé Boleslavi.


Akci podpořila řada významných osobností ze showbyznysu a medicínského prostředí. Laskavou patronkou turnaje se stala herečka Sabina Laurinová, zúčastnil se herec Miroslav Šimůnek a z odborníků na slovo vzatých pan docent Pavel Jansa, vedoucí Centra pro plicní hypertenzi Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze.Aktéry samotného turnaje, do kterého se nakonec přihlásilo 34 hráčů, se mj. stali zpěvák Jiří Korn, moderátorka Marcela Augustová s manželem, rektor Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Tomáš Zima s manželkou, ředitel Kardiocentra VFN doc. MUDr. Marek Šetina, přednosta II. chirurgické Kliniky kardiovaskulární a cévní chirurgie VFN prof. MUDr. Jaroslav Lindner, přednosta III. interní kliniky VFN prof. MUDr. Štěpán Svačina, přednosta Kliniky respiračních nemocí a tuberkulózy VFN prof. Jiří Homolka s manželkou a řada dalších.Pro dalších asi pět desítek nehrajících pacientů, které doprovázeli jejich příbuzní, přátelé a známí, byl připraven náhradní program – pěší výlet na Michalovickou putnu anebo golfová akademie. Všem, kteří jakkoli přispěli k uskutečnění projektu anebo mu vyjádřili podporu byť „pouhou“ účastí, aby poukázali na existenci a záludnost plicní hypertenze, patří velké díky. Přestože se vloženou soutěž o dvě rány pod par (tedy birdie) na 9.jamce nepodařilo nikomu vyhrát, řada pozitivních ohlasů nás velmi motivuje a věříme, že letošní pilotní ročník může odstartovat tradici, při níž bude ještě mnoho příležitostí zahrát birdie pro plicní hypertenzi!www.infopah.cz


www.plicni-hypertenze.cz


  9:52,  aktualizováno  25. března 2019 19:23