Známá zpěvačka se stává tváří kosmetické značky AVON i jejího projektu #fandimezenam. Co jí samotnou na ženském světě nejvíc baví a čeho si nejvíc váží? Čtěte v našem rozhovoru!

Od letošního roku jste novou tváří společnosti AVON. Co to pro vás znamená?


Je to pro mě pochopitelně obrovská čest. Vnímám to stejně jako jakákoli jiná žena. Když vás osloví kosmetická firma s nabídkou spolupráce, jde o vyjádření toho, že dobře vypadáte, že chce vaším prostřednictvím dál promovat svou značku. Jsem velice poctěna, že v letošním roce společně představíme kolekci produktů Beauty by Dara.


Jde o vaši první spolupráci s AVONem?


Kdepak. Už jsem byla tváří jednoho z parfémů AVON, několikrát jsem absolvovala Avon pochod. Je to moc příjemný comeback! Naše spolupráce je velice přátelská a moc mě těší. Kdybych ji měla stručně popsat, pojmenuju ji „Stálice k stálici“. Lidé jsou na nás – na AVON i na Daru – zvyklí, jsme spolehliví, lidi si k nám získali důvěru, měli čas si na nás zvyknout, vyzkoušet nás.

Líčíte se raději sama, nebo jste spokojenější, když jste v péči vizážistky?


Když jsem v rukou zkušeného vizážisty, který své práci opravdu rozumí, jsem pak při pohledu do zrcadla velmi příjemně překvapená! Sama se neumím namalovat jinak než „na Daru“. Mám zkrátka svůj osobitý styl a nepouštím se do přehnaných experimentů. Je nutné, abych se uměla namalovat i sama, pokaždé se zkrátka nepodaří, aby mě před vystoupením nalíčil profesionál. Navíc to šetří čas a koneckonců i peníze. Ale když mě nalíčí profesionál, čistě, nenápadně a přirozeně, je to jako kouzlo. Stejně jako každé ženě i mně dodá krásné nalíčení sebevědomí a hned se díky tomu cítím líp.


A stává se, že vyjdete z domů úplně nenalíčená?


V civilu se líčím málo. Ale že bych si jen vyčistila zuby a šla? To nedělám. Pokaždé si alespoň rtěnkou či leskem lehce si přetřu rty a nikdy nezapomenu na obočí. Mám ho husté, ale neroste mi v krajích, takže si ho dobarvuji. Zkrátka když odcházím z domu, chci se dobře cítit a hezky vypadat. Člověk přece nikdy neví, koho potká!

Nyní jste navíc uprostřed zimy nádherně opálená!


Před několika dny jsem se vrátila z Bali. Indonésii miluju. Spousta lidí se diví, proč tam odlétáme v období dešťů, ale já tam jezdím právě za tímhle počasím. Sprchne, pak vysvitne slunce a zase je krásně. To mi vyhovuje. Je tam klid na knížky i na jógu. Nepotřebuji ležet celé dny na slunci a opalovat se, protože na Bali si vás slunce stejně vždycky najde. Ta země má pro mě obrovské kouzlo, je v ní syrovost a trochu pankáčství. A to mám ráda. ve všem.


Jste patronkou projektu společnosti Avon #fandimezenam. O co přesně v něm jde?


Společně představíme příběhy žen, ve kterých vnější krása nehraje stěžejní roli. Chceme, aby ženy pochopily, že plnit si své sny není sobecké, a každá z nás se musí sama postarat o to, aby byla šťastná a spokojená sama se sebou. Lidé, kteří mě sledují, vědí, že tenhle názor je mi mimořádně blízký. Jsem šťastná, že se za poslední roky ženský svět přetransformoval do modelu, který je mi sympatický a blízký. Imponuje mi, když žena podpoří ženu. Dřív si ženy víc konkurovaly, měly tendenci si závidět, pomlouvat se, kritizovat. Dnes, když jedna žena pomůže druhé, sama díky tomu mnohem víc vyroste! Umíme si pomoct, přejeme si. Na téhle vlně chceme pokračovat ideou #fandimezenam, která odstartuje 8. března.

Co vaše devítiletá dcera Laura? Už u ní pozorujete probouzející se ženskou energii?


Určitě! Minimálně jednou nohou už je v ženském světě. V mých botách na podpatku například chodí mnohem líp než já! Vždycky ji fascinovaly a chtěla si je půjčovat. Řekla jsem jí, že nejdřív se v nich musí naučit chodit. Vzala to doslova a skutečně se to perfektně naučila!
Zásadní ale podle mě je, že Laura v sobě heslo „fandíme ženám“ prostě má. Je empatická vůči svým kamarádkám, umí je pochválit, ocenit. Líbí se mi její vnímání ženského světa. Žije v něm spolu se mnou. S mými tanečnicemi jsem ve velmi těsném kontaktu. Laura vidí, jak spolu komunikujeme, jak se k sobě chováme, jak na sebe myslíme, jak si pomáháme, přirozeně se jí to dostává pod kůži. A to je podle mě hrozně důležité.


Je o vás známo, že hodně sportujete. Jaké cvičení vás momentálně nejvíc baví?


Jednoznačně jóga, které se věnuju už přes rok. Jsem strašně ráda, že jsem ji objevila. Líbí se mi, že v ní jde především o klid a vyrovnanost. Je v ní zásadní rovnováha smyslů, vjemů, emocí, což mi hrozně pomáhá. Já jsem divoká. Jsem granát, oheň, někdy mi ujedou emoce dřív, než stihnu formulovat myšlenku tak, abych druhému třeba neublížila. Jóga mi pomáhá srovnat se v divoké rozbouřené vodě. Já sama jsem k józe musela dospět, ale znám mladé dívky, které ji cvičí i kolem dvacítky. Lituju, že jsem se k ní nedostala dřív. Ohromná výhoda je, že s jógou můžete začít opravdu v každém věku. Každý si v ní najde něco.

Spousta žen obdivuje vaše dokonalé tělo. Je něco, s čím jste na sobě nespokojená?


Samozřejmě že mám chyby! Do světa sociálních sítí vypouštím jakousi iluzi. Ale v tom nejsem zdaleka výjimkou! Žádná žena přece nepustí ven fotku, na které jí to nesluší nebo je na ní vidět nějaký nedostatek. To máme všechny společné! Celulitidu mají i moje tanečnice, a to jsou o polovinu mladší než já. Je potřeba vzkázat všem ženám, že to je normální, že taková je realita. Jsme v tom všechny společně!

 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:50