Taky takhle mluvíte se svým oblíbeným kavárníkem nebo barmanem? Dáme vám  tip na originální jarní osvěžení. Tenhle drink je určitě přesně to, co hledáte, a snadno si ho namícháte i doma.

Jarní slunce nás přívětivě tahá nejen ráno z postele, ale vrací nám také chuť na lehké osvěžující drinky. Standardní ledová káva může být nuda a samotné limonády zase nezaručí vaší hlavě takovou kondici, v jaké byste ji chtěli mít. Schweppes Coffee & Tonic je teď velký hit a s našimi recepty vykouzlíte verzi pro úspěšné zvládnutí dne i k večernímu posezení s přáteli.Schweppes Tonic & Coffee Break


Co potřebujete:

1 lahvička Schweppes Tonic

1 šálek espresa

1,5 cl karamelového sirupu

Kostkový led

Postup:

Schweppes Tonic nalejeme do 3 sklenice longového typu, kde už je připravený kostkový led. Dolejeme vyšejkrovaným espresem s karamelovým sirupem. Jako ozdobu použijeme kávová zrnka. Pijeme brčkem.
Proč je nejlepší Tonic od Schweppesu?


Protože švýcarský hodinář a amatérský vědec Jacob Schweppe může za to, že vůbec nějaký Tonic je. Před 230 lety nejdříve vynalezl sodovku, která se okamžitě rozšířila mezi lékaři jako lék na celou řadu zdravotních neduhů a oblíbila si ji také britská královská rodina. Pak se do první bublinkové vody v lahvi zamilovali návštěvníci Světové výstavy v Londýně, jíž byla partnerem. No a v roce 1870 přišla značka s další revolucí – představila světu dvě úplně první ochucené limonády, Schweppes Ginger Ale a hořký chininový Indian Tonic.


Schweppes, se kterým tak rádi pracují profesionální barmani a nedají na něj dopustit ani takové celebrity jako Iggy Pop, Uma Thurman nebo Nicole Kidman, toho má dnes v nabídce ale mnohem víc. Samotné i v koktejlech skvěle chutnají Bitter Lemon, Lemon, Orange, Citrus Mix a od minulého roku také Cola, v níž nenajdete žádná umělá barviva ani sladila. Ostatně jako v žádné ze Schweppes limonád.  9:45,  aktualizováno  25. března 2019 18:31