„Každá žena má svůj vlastní vkus a své specifické potřeby. Pro větší rodinu je ideální Toyota RAV4. Je to robustní bezpečné auto s velkým úložným prostorem. Kdo nevozí děti nebo velké náklady a spíš jezdí po městě do práce či na nákupy, může zvolit třeba novou verzi Toyoty Yaris, která je praktická, ale i elegantní. S menšími auty také jednodušeji zaparkujete. To je v městské džungli často rozhodující,“ říká Jitka Kořánová z Toyoty.

Při výběru nového člena rodiny dbejte na pohodlí, ale také na bezpečnost. Dnes již mají auta mnoho bezpečnostních vychytávek. Zaměřte svou pozornost na prvky aktivní bezpečnosti. Jedná se o výbavu vozu, která pomáhá předejít dopravním nehodám. Patří do ní např. multikolizní brzda či kontrola mrtvého úhlu ve zpětných zrcátcích.Příjemným rozšířením je pak parkovací asistent, který vám díky parkovacím čidlům či zpětné kameře pomůže bez problémů zaparkovat. Pokud to vaše finanční možnosti dovolí, připlaťte si za automatickou převodovku, je to pohodlnější. Odpadne potřeba zařadit každou chvíli jinou rychlost a jízdu autem si mnohem více užijete. Obzvláště v ucpaném městě plném semaforů oceníte její přednosti a garantujeme vám, že řazení vám rozhodně chybět nebude. Právě automatická převodovka také patří mezi jednu ze základních výhod hybridních vozů.

A zlatá rada na závěr. Až se rozhodnete pro ten správný vůz, nezapomeňte ho ještě před samotným zakoupením pořádně projet. To, jak se v autě vy sama cítíte, je totiž to nejdůležitější.

  7:23,  aktualizováno  26. března 2019 10:24