Fialová

Tahle barva není v interiéru zase tolik běžná, ale i ona by měla mít v našich domovech své místo. Nebojte se jí, působí tak trochu tajemně a luxusně. Bývá spojována také s duchovními záležitostmi a kreativitou. Ve světlých odstínech se hodí do ložnice, kam vnese klid.

Náš tip: Barvy podle znamení zvěrokruhu

Modrá

Modrá barva je symbolem zklidnění. Na rozdíl od červené barvy zpomaluje dýchání i srdeční tep a snižuje krevní tlak. Právě proto se hodí do ložnice a chybu neuděláte ani v případě koupelny. Ale pozor na odstíny! Se světlými a teplejšími odstíny modré chybu neuděláte, ale tmavě modrá barva vyvolává pocity smutku, tak na tu opravdu pozor.

Zelená

Zelená barva je obecně, tedy nejen v interiéru, považovaná za barvu, která je nejvíce uklidňující pro naše oči. Jak by taky ne, vždyť do zelené přírody se od nepaměti chodíme zrelaxovat a uklidnit. Hodí se třeba do obývacího pokoje, méně vhodná je do kuchyně, neboť ochlazuje. Ideální je i do ložnice, protože prý umí zbavit stresu. A to se zrovna v ložnici hodí.

Žlutá

Žlutá je barvou slunce, štěstí. Je to prostě přívětivá barva, která zvedne náladu. Hodí se do koupelny, kuchyně nebo jídelny. Ale dobrého pomálu, i se žlutou je dobré šetřit. Přestože má pozitivní vliv na povzbuzení nervového systému, je paradoxem, že právě ve žlutém interiéru můžete dobrou náladu ztratit celkem rychle.

Každá barva má prostě svá pro a proti. Ideální možností jsou barevné kombinace. Kdo říká, že celý pokoj musí být vymalovaný jednou barvou? ?

Čtěte také: Společné bydlení: Na co si dát pozor?

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:38