Každý má svůj „nakopávač“. Někdo kávu, jiný rozcvičku nebo dýchání čerstvého vzduchu při otevřeném okně. Co ještě dalšího pomůže?

Říká se, že jaké si uděláte ráno, takový máte den. Ne každý je ale „skřivan“, který vstane z postele pravou nohou a hned mu jde všechno jako po másle. Pokud patříte mezi „sedmispáče“, kteří mají delší „rozjezdy“, máme pro vás pár tipů na ranní životabudiče. 

Proberou vás a vlijou vám novou energii do žil. Ostatně, přesvědčte se sami. 

Dejte si slanou kávu

Ano, čtete dobře, osolte si ji. Třeba na Tchaj-wanu je tenhle druh kávy velmi populární, dokonce je považovaný za zdravý! U místních, kteří si solí ovoce, aby bylo sladší, má slaná káva svou logiku. Sůl obsahuje ionty sodíku, které neutralizují hořkost nápoje a zvýrazňují jeho přirozenou kávovou chuť. Díky tomu se v pohodě obejdete bez dalších přísad, jako je cukr nebo mléko. Pro hlídače váhy je příjemné, že tím ušetří i spoustu kalorií. 

NÁŠ TIP: Vyzkoušejte si vietnamskou kávu s vaječným žloutkem. Chutná docela dobře a podle vědců je kombinace vejce a kofeinu ideální vzpruhou do nového dne. Navíc výzkumy prokázaly, že ranní „vejcožrouti“ jsou aktivnější a energičtější než ostatní.