Chodidla na vás prásknou spoustu důležitých informací. Takže odkopněte boty a pusťte se do čtení.

Určitě znáte ten blažený pocit, který se vám rozlije po celém těle, když vám partner masíruje chodidla. Je to tím, že na nich máte spoustu reflexních bodů propojených s různými orgány. Když se na ně tlačí, odpovídající část těla se prokrví, uvolní a povzbudí.


To ale zdaleka není všechno: z plosek nohou se totiž dá i číst. Můžete z nich zjistit, k jakým onemocněním máte sklon a které vaše orgány jsou oslabené.


I když vám možná tenhle způsob připadá přitažený za vlasy, zastánci alternativní medicíny na něj nedají dopustit.


Reflexní terapie je asijská metoda, která umožňuje určit diagnózu, působit preventivně a uzdravovat. Diagnóza z plosek nohou zabere zkušenému reflexologovi asi čtvrt hodiny.


Jednoduše se natáhnete na lehátko, svěříte odborníkovi svá chodidla a za chvíli budete vědět, který váš orgán volá o pomoc.


Mohlo by vás zajímat: Tvar nosu o vás prozradí téměř vše

Funguje to tak, že ploška orgánu nebo části těla, která je funkčně oslabená, bolí. Míra bolesti určuje stupeň poškození. V některých případech můžete v plošce nahmatat i zatuhnutí nebo hrubost.


Stlačováním správného místa potom můžete problémový orgán povzbuzovat.


Terapie vám dokáže pomoct od celé řady potíží – od bolestí zad přes migrénu až po menstruační potíže. Měla byste ale vědět, že návštěva reflexologa v žádném případě nenahradí vyšetření u lékaře. Reflexologií lze odhalit problém s funkcí, ale ne stanovit přesnou diagnózu.


Pokud vaše chodidlo hlásí problém, objednejte se k lékaři a nechte si oslabenou část těla medicínsky proklepnout. Teď si ale můžete zkusit číst z chodidel sama – nebo si vzít do parády nohy svého drahého. Bříškem palce jednoduše stlačujte jednotlivá místa na plosce a na pomoc si vezměte následující mapku nejdůležitějších bodů.


Poznejte své zdraví z nohy -> na další straně!

  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:42