Novozélandský cvičební program Les Mills dobyl už 80 zemí světa a jeho popularita rychle roste i v Česku. Důvodů je celá řada: propojuje cvičení s hudbou, sází na skupinovou motivaci a je neuvěřitelné pestrý!

O co vůbec jde?


Na trénincích Les Mills můžete cvičit s činkami, tančit, boxovat nebo se protahovat. Můžete hubnout, nabírat svaly nebo pracovat na vytrvalosti. Záleží jen na vás, jaký z nabízených programů si vyberete. Jejich přehled najdete na konci tohoto článku.„Ideální je lekce mezi sebou kombinovat. Třeba BODYPUMP, který zaměřený na silovou vytrvalost, střídat s BODYATTACK, což je cardio trénink,“ radí Kateřina Kulštrunk, která se Les Mills věnuje přes 5 let a v Kladně vede vlastní klub Fit Effect.

A proč ho vyzkoušet?


1. Nikdy vás nezačne nudit


Les Mills nikdy neomrzí. Choreografie tréninkových sestav se mění vždy po třech měsících. „Díky tomu máte možnost naučit se jednotlivé cviky, pochopit jejich smysl a pak už se jen zlepšovat a sledovat vlastní progres. A když už si myslíte, že všechno skvěle zvládáte, choreografie se změní a vy tak čelíte novým výzvám,“ říká Katka.

2. Udrží vás v tempu


Důležitou součástí Les Mills je hudba, která vás udrží v rytmu a tempu. Nenechá vás polevit. A cvičení vás díky ní bude daleko víc bavit – hlava zapomene na dřinu, kterou zrovna prochází vaše tělo. Díky pečlivě zvolenému tempu je cvičení doslova návykové.

3. Nezničí vám zdraví


Choreografie připravují odborníci na fitness, lékaři, fyzioterapeuti i vědci, kteří tréninky plánují tak, aby byly maximálně efektivní, zábavné a zároveň neměly negativní dopad na zdraví. Lekce navíc vedou zkušení instruktoři, kteří s vámi projdou správnou techniku cvičení a opraví vaše chyby. „Les Mills zvládnou i začátečníci – instruktor jim totiž v rámci lekce nabídne také jednodušší varianty provedení cviků,“ upozorňuje Katka.


4. Užijete si ho s přáteli a navíc se na cvičení budete krásně oblékat!


„Na skupinových lekcích je skvělé, že mohu být s přáteli a přitom si dát do těla. Není nic lepšího, protože motivujete jeden druhého, abyste se posunuli ještě dál,“ říká herečka Nina Dobrev, herečka známá ze seriálu Upíří deníky.

Herečka Nina Dobrev je nejen velkou fanynkou Les Mills, ale také tváří značky Reebok, která je jediným autorizovaným dodavatelem oblečení pro tento program. Ve své Les Mills kolekci propojila inovativní technologie s moderním designem.

A z jakých Les Mills programů si můžete vybrat? Čtěte dál!


  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:27