Léto se neúprosně blíží a tak mnozí mají pocit, že teď, po dlouhé pauze, vše musí dohonit a přepálí to. Bolí vás po sportování svaly a celé tělo? Víme, co pomáhá:

Zkuste uvolňující koupel


Svaly obvykle začnou bolet druhý, ale nejvíce třetí den. Někdy pak máte pocit, že ani nemůžete chodit, natož něco dělat. První pomocí je teplá koupel se speciálním přípravkem, který svaly uvolňuje a působí proti bolesti. Skvěle funguje třeba arnika nebo kafr. Výborně svaly uvolňují také bublinky vzduchu. Na domácí použití se dají koupit do vany speciální perličkové podložky nebo si zajděte do wellness centra, do teplé vířivky.

Namažte se


Na bolestivé svaly existují speciální masážní přípravky. Jsou buď ve formě oleje, emulze nebo gelu. Se zajímavou aplikací masážní emulze přišla francouzská značka Puressentiel - dala přípravek do roll-onu, kterým na svaly emulzi přímo nanášíte a rovnou je i masírujete. Obsažené bylinné výtažky dokážou urychlit regeneraci svalů a zbavit bolesti. Vynikající a účinné přípravky na uvolnění mají také např. značky Weleda, BioAroma nebo Nobilis Tilia.

Sáhněte po masážním válci


V poslední době u hodně sportovců uvidíte, jak svaly po výkonu masírují speciálním válcem. Většinou se masáž provádí vahou vlastního těla a zvládnete ji sami na sobě. Je to sice nejprve bolestivé, ale také velmi účinné - během krátké chvíle se svaly i úpony svalů uvolní a vy ucítíte velkou úlevu. Skvělé masážní válce seženete například v Decathlonu nebo u značky Kine-Max.

Zvolněte


Nechtějte všechno hned. Aby bylo sportování účinné, musí tělo také regenerovat. Proto si mezi cvičením nebo tréninkem dejte klidně den, dva pauzu. Mezi tím si jděte jen maximálně zaplavat nebo zkuste uvolňující, pomalou jógu.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:35