Víte, že možnost udělat něco pro přírodu kolem vás máte přímo doma ve vlastním koši s odpadky? Na mysli máme třídění odpadu, kterým se opravdu dá pomáhat přírodě.

Ročně se tříděním ušetří 23 km2 přírody – recyklovaný materiál nahradil při výrobě nových výrobků přírodní zdroje, které se díky tomu nemusely vytěžit. Například tříděním papíru jste zachránili 1 800 000 stromů


Třídění odpadu není jen fantazií „ekoteroristů“, ale mělo by opravdu patřit ke každodennímu životu  každé moderní ženy. I když se někdy může třeba zdát, že v České republice se příliš netřídí, není to pravda – ve skutečnosti třídí již 70 % Čechů. Česká republika mimo to patří k evropské špičce v třídění a recyklaci obalů. A nejlepší je, že třídění vůbec není náročné – kontejnery na tříděný odpad jsou téměř na každém rohu; dohromady jich v České republice je již 229 000. Hledání nejbližšího kontejneru vám ani nezabere moc času, protože průměrná vzdálenost ke kontejnerům je pouze 102 metrů – nejbližší sběrné místo byste tak měli najít do dvou minut. 


Zorganizovat si třídění doma také není náročné. Způsob, jakým si třídění zařídíte, závisí jen na vašich zvyklostech a potřebách – třídění tedy vůbec nemusí zabírat mnoho místa. Má ale velký smysl; tašky na třídění by proto neměly chybět ani u vás.


Více informací naleznete na stránkách www.jaktridit.cz/priroda   12:47,  aktualizováno  25. března 2019 21:15