„Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí,“ říká Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy. Proto firma svou energii v oblasti společenské odpovědnosti zaměřuje především na pomoc a podporu dětí.

V rámci projektů sociální odpovědnosti je Bohemia Energy aktivní již několik let. Chce se tak podělit o svůj úspěch a pomáhat těm, kteří to potřebují nejvíce. Podporuje organizace, které jsou svým posláním a činností pro společnost nepostradatelné a zásadním způsobem pomáhají především dětem.

Klíčovou aktivitou pro Bohemia Energy se v letošním roce stal projekt Energie dětem, který je pokračováním dlouhodobého partnerství s organizací Život dětem. Do projektu se mohou zapojit nejen zaměstnanci, ale i široká veřejnost. Cílem je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.Jak projekt funguje, vysvětluje Jindra Machačová, CSR manažerka Bohemia Energy: „Na webových stránkách www.energiedetem.cz postupně uveřejňujeme příběhy dětí a rodin, které pomoc potřebují. Ke konkrétnímu příběhu stačí dát 1x denně energii, a to pouhým kliknutím, které rozsvěcuje žárovku. Každý den je možné podpořit jiný příběh. A jakmile se žárovka úplně rozsvítí, konkrétní rodinu finančně podpoříme a pomoc zrealizujeme.“Děti, zdraví a podpora životních hodnot jsou pojítkem a hlavním cílem aktivit, na které Bohemia Energy soustředí svou pozornost. „Největší radost máme, když vidíme, že finanční pomoc má reálné výsledky. Že se dětem zlepšuje jejich zdravotní stav a tím i kvalita života nejen jich samotných, ale celé rodiny. To nás vždy utvrdí v tom, že taková podpora má smysl,“ uzavírá Jiří Písařík.

Pomozte nám rozdávat energii i vy na www.energiedetem.cz.

  10:10,  aktualizováno  26. března 2019 11:19