Dopřejte si potěšení z bublinek, zábava může začít a jde to i bez alkoholu!

Jak to celé vzniklo

Za značkou MAMS (která vyrábí nealkoholické bublinky Champi) stojí dvě ženy, kamarádky – Michaela Schenková a Michaela Syrová. Jejich cesta se propojila díky vlastním dětem. Seznámily se v období těhotenství a po narození dětí se ještě více sblížily. V té době si také začaly uvědomovat, že jim na trhu chybí slavnostní nápoj, který je bez alkoholu a zároveň neobsahuje žádná barviva, sladidla, chemii a další podobné látky. Hledaly čistě přírodní produkt, který by byl vhodný nejen pro jejich děti, ale také pro dospělé, kteří nepijí nebo nemohou alkohol. V ten moment začaly první domácí pokusy o výrobu vlastního produktu.

Externí obrázek

Od samého začátku měly dámy jasno o příchuti perlivého nápoje. Jablka, typické české ovoce, které chutná všem. A tak začaly první pokusy výroby v domácích podmínkách. Moštovaly, sytily a všelijak experimentovaly. I přes obrovské nadšení a podrobné studium nejrůznějších potravinářských postupů však ani po několika měsících snažení nebyly výsledky přesně podle jejich představ. Vzhledem k tomu, že výroba čistě přírodního nápoje z čerstvé jablečné šťávy bez jakékoliv pasterizace představovala opravdovou výzvu, bylo potřeba spojit síly s odborníkem a tak oslovily vinaře z rodiny, zda by byl ochotný jim s výrobou pomoci.

Externí obrázek

Výsledek stojí za to

Po několika letech se oběma Michaelám i díky skvělým lidem, které kolem sebe mají, podařilo Champi vyrobit. Složené je pouze z čerstvé jablečné šťávy a bublinek. Díky tomu, že se jim podařilo vyhnout i pasterizaci, je chuť naprosto jedinečná a po otevření cítíte celý jablečný sad. Pro výrobu mají na výběr z několika odrůd jablek, podle ročního období, samotného dozrávání jablek a tak se barva samotného nápoje může mírně lišit.

Externí obrázek

Stejně tak jako při výrobě šly dámy proti proudu, tak i při tvoření etiket. Pro Champi navrhly originální etikety ve čtyřech barevných provedení přičemž obsah zůstává stejný, jablečný. Záleží pak už jen na Vás, pro jakou příležitost Champi potřebujete.

Původní myšlenka, že tento nápoj bude zejména pro ženy vzala brzy za své. Po uvedení na trh a ohlasech zákazníků zjistily, že chutná všem dospělým bez rozdílu. Potvrzuje to trend, kdy se čím dál více lidí stává fanoušky zdravého životního stylu a nepít alkohol k tomu také patří.

Samotný cíl obou dam je lidem ukázat, že nepít alkohol není nic neobvyklého a že za tím nemusí být zdravotní nebo jiné omezující faktory. Zároveň také chtějí inspirovat k tomu, že důvodů k oslavě nebo vytvoření z běžného zážitku nezapomenutelným je spousta.

Externí obrázek

Na zdraví!

  19:00
Témata: Alkohol, výroba, nápoj