České dráhy uspěly ve srovnání evropských železnic: nabízejí nejlepší jídlo a nahrávají baťůžkářům i dvojicím.

Milujete cestování vlakem? Sourozenci Jamie a Kate Andrewsovi propadli před lety stejné vášni. A tak v roce 2012 založili společnost Loco2, především s cílem zjednodušit odbavení cestujících a umožnit jim co nejjednodušší a nejpříjemnější cestování po kolejích.
Kromě jiných aktivit pořádá společnost Loco2 každoročně Velké vlakové srovnání (The Great Train Comparison), které má za cíl upozornit na výhody, jež jízda vlakem přináší a o nichž řada cestujících po Evropě ani netuší.

Letos ve srovnání soupeřilo celkem 16 železnic z celé Evropy.
Hodnotila se celá řada kategorií, které jsou důležité pro lidi cestující za byznysem nebo pro rodiny s dětmi, cestující s batohem, hendikepované, zákazníky cestující s domácími mazlíčky, cyklisty, zákazníky cestující za zimními sporty a páry. V dalších kategoriích byla hodnocena kvalita a cenová dostupnost jídla nabízeného ve vlacích, tiché vozy a klidné zázemí ve vlaku, oblast životního prostředí a rychlost.


Na jídlo do vlaku!


České dráhy zvítězily v kategorii Jídlo, v níž porazily dokonce i švýcarského a německého konkurenta. V jídelních vozech českých vlaků si můžete objednat klasická česká jídla, jako je svíčková, smažený řízek nebo buchtičky se šodó, tak i mezinárodní kuchyni. Speciální menu vznikne i u příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky.

Romantika s výhledem na krajinu


Vlak Českých drah je skvělá volba, ať už cestujete s partou kamarádů, nebo jen ve dvou s partnerem či partnerkou. V obou kategoriích se České dráhy umístily na třetím místě. Mladí lidé ve věku do 25 let oceňují pohodlí českých vlaků a možnost si po náročném dni či noci pohodlně odpočinout.

Vlak – jak známo – nahrává i romantice! Vlaky jsou ideálními místy pro utajená setkání, nebo jen pro to, abyste se s vaším milým nebo milou drželi za ruce a pozorovali ubíhající krajinu. Vždyť bezpočet romantických filmů se odehrává ve vlaku – namátkou třeba film Zamilovat se s Meryl Streep a Robertem de Nirem.

  11:11,  aktualizováno  26. března 2019 12:00