Průměrná výše hypotečních úvěrů v ČR neustále roste. Jedním z faktorů, které tento růst ovlivňují, je i to, že žadatelé o úvěr myslí na investice do budoucnosti.

Podle posledních průzkumů portálu Lundea je prokázáno, že objemy hypotečních úvěrů stále rostou. Dokonce dosahují rekordních výsledků. Čím je to dáno? K tomuto faktu může vést hned několik důvodů.

Jedním z nich je bezesporu touha bydlet ve vlastním.

Druhým faktem, který pro mnoho z nás příznivý příliš není, jsou neustále se zvyšující ceny nemovitostí.

A jak se zdá, v dohledné době se snižovat nebudou.

Další roli může hrát i nepříznivá celosvětová situace ohledně koronaviru. Lidé se obávají budoucnosti, a tak se snaží investovat do jistot. A bydlení rozhodně jistotou je. Investice se mohou týkat jich samých anebo myslí na budoucnost svých dětí. Banky dokládají, že nárůst hypoték není až tolik v jejich množství, ale spíše v průměrné výši hypotéky.

O něco příjemnějším faktem, který Čechy vede k pořízení hypotéky, jsou klesající úrokové sazby a také zrušení daně z nabytí nemovitosti.

Hypotéka není jediným řešením

Hypotéka může být v současnosti tedy dobrým řešením nepříznivé finanční situace i u podnikatelů. Nebankovní půjčka na ičo může být snáze dosažitelná, než tomu bylo v minulých letech, kdy měly osoby samostatně výdělečně činné mnohdy jen jednu možnost, kterou byla půjčka bez registru u nebankovních poskytovatelů.

Banky nabízejí svým klientům celou řadu možností, jak dosáhnout na hypotéku.

Pokud chcete vědět konkrétní možnosti, pak je vám k dispozici hypoteční kalkulačka, kde si snadno spočítáte veškeré podmínky a platby a najdete tak nejvýhodnější hypotéku

Prvním parametrem, na který se zaměřte, je výše RPSN, ve kterém je zahrnuto vše, co budete muset platit.

Jestliže se vám pořízení hypotéky zdá přeci jen jako velké riziko a obáváte se, abyste se nedostali do dluhové pasti třeba kvůli zesplatnění dluhu se zástavou, pak je vám k dispozici jeden záchytný bod pro případ nouze.

Tím je zpětný odkup nemovitosti, díky kterému se snadno a rychle dostanete opět na pevnou zem.

  15:13