Šálek horkého voňavého čaje je potěchou duše, zázračným lékem pro tělo a blaženým požitkem zároveň.

Bylinkový čaj pro relax

Heřmánek pomáhá při nespavosti, zažívacích potížích, uklidňuje. Šalvěj působí při nachlazení, proti plynatosti, stimuluje trávení a funkci žlučníku. Meduňka zklidňuje mysl, dobromysl je na deprese, proti bolesti hlavy ze stresu, při poruchách spánku a při nechutenství a zažívacích problémech. Přelijte 15 g čaje litrem vařící vody a nechte pod pokličkou louhovat 5-8 minut.

Rooibos na zažívání

Má jemnou chuť, neobsahuje hořčiny a kofein. Proto je tenhle druh jihoafrického čaje velmi oblíbený. Asi 10 g čaje přelijte litrem vroucí vody a nechte louhovat 3-5 minut.

Zelený čaj pro imunitu

Obsahuje antioxidanty, které blahodárně ovlivňují imunitu, pomáhá v boji proti rakovině a cholesterolu a dokonce napomáhá i hubnout. Dopřejte si alespoň 1 šálek zeleného čaje denně. Aby zůstaly zachovány všechny zdraví prospěšné látky, které obsahuje, spařuje se vodou jen 80-90 stupňů horkou. Na litr nápoje použijte 8-12 g čaje a nechte louhovat 2-3 minuty.

Černý čaj na povzbuzení

6 faktů, které jste nevěděla o černém čaji

Probere vás k životu, protože obsahuje kofein. Napomáhá pocení, proto je vhodný při chřipkách a nachlazení. Uklidní žaludeční potíže, podporuje očištění střev a tvorbu žaludečních šťáv, zklidní průjem a zvracení. Spařte 10-15 g čaje jedním litrem vařící vody a nechte louhovat 3-5 minut. Poněkud drsnější chuť se dá zmírnit přidáním trochy mléka.